Середа, 17 Квітня, 2024
Бiльше

  Верховна Рада прийняла у першому читанні зміни до Закону України “Про Службу військового капеланства”

  22 лютого 2024 року Верховна Рада України прийняла за основу (у першому читанні) проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» (реєстр. No 10313 від 04.12.2023, автори – Давид Арахамія та інші), яким пропонується внести зміни до низки законів, у тому числі до Закону України «Про Службу військового капеланства».

  Про це повідомляє ІРС.

  Зазначеним законопроектом пропонується поширити дію Закону України «Про Службу військового капеланства» (далі – Закон), крім Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, на розвідувальні органи України (стаття 3).

  Проектом також пропонується ст. 7 Закону доповнити новою частиною 3, згідно з якою «не може бути військовим капеланом особа, що належить до релігійної організації (об’єднання), яка відповідно до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» визнана такою, що входить до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».

  Розділ IV «Прикінцевих положень» Закону пропонується доповнити новим п. 1-1, у якому зазначається, що «посади військових капеланів можуть заміщуватись »як особами, які уклали контракт про проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу та здійснюють військову капеланську діяльність у підрозділах Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної прикордонної служби України, «так і цивільними особами протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом».

  Рішенням парламенту було скорочено термін підготовки до другого читання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист».

  Найсвіжіше

  Популярне