Неділя, 19 Травня, 2024
Бiльше

  Митрополит Епіфаній взяв участь у спеціальній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES)

  Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній взяв участь у спеціальній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) «Два роки – боротьба триває», що відбулася 24 лютого 2024 року в Києві, в другу річницю повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

  Про це пише пресслужба ПЦУ.

  У заході також взяли участь політики, мислителі, експерти та громадські активісти – українці та друзі України.

  Учасники зустрічі обговорили низку актуальних питань, зокрема боротьбу України за життя, свободу і правовий порядок, а також те, як допомогти українцям перемогти в цій боротьбі заради всього світу.

  Під час тематичної панелі «Democracy, Unity – Ukrainian Realities vs. Appearances» Блаженнійший Митрополит Епіфаній акцентував увагу на питаннях демократії, свободи, а також єдності заради перемоги України у цій російсько-українській війні.

  «Коли ми говоримо про демократію, про запит на неї, бажання жити в демократичній країні – ми завжди говоримо про певні цінності: свободу, рівність, справедливість. І водночас – особливо в нинішніх українських реаліях – нам доводиться говорити про єдність як неодмінну складову демократії і водночас інструмент для її досягнення. Адже наразі через війну гостро постає питання екзистенційне, питання самого існування України як єдиної держави з вільним народом. Ми маємо бути єдиними та об’єднаними, якщо хочемо відстояти наші багатовікові прагнення незалежної та демократичної держави. Ті самі прагнення, які російський агресор намагається придушити – і намагався раніше упродовж щонайменше трьох останніх століть.

  Тому зараз нам так необхідна єдність у нашій спільній боротьбі. Адже за нашу державу, за демократію, за свободу ми сьогодні платимо дуже високу ціну. Навіть одне людське життя — це дуже висока ціна. Але якщо ми опустимо руки, якщо не будемо далі протистояти агресору, якщо дозволимо внутрішнім суперечностям та сваркам розділити нас – то в майбутньому ми можемо заплатити ще більшу ціну. У мільйон разів більшу.

  Тож маємо робити все можливе задля нашої української єдності, єднатися та спільно боротися. Наші демократичні цінності та наша єдність роблять нас сильнішими. І таким чином, із Божою допомогою, ми наблизимо українську перемогу», – сказав Митрополит Епіфаній.

  Найсвіжіше

  Популярне