Четвер, 18 Квітня, 2024
Бiльше

  Українська літургія вперше прозвучала у храмі на Волині

  У храмі Великомученика Євстафія Плакиди цього села Ковельського благочиння відбулася перша Божественна Літургія рідною мовою.

  Про це повідомив декан Петропавлівського округу протоієрей Андрій Сех у фейсбуці, який і очолив відправу, оскільки місцевий батюшка не підтримав своєї пастви, повідомляє сайт єпархії.

  Збори щодо переходу до Православної Церкви України парафія провела ще 10 грудня. Із рішенням змінити юрисдикцію звернулася в Управління нашої єпархії. Але прихильники московитської церкви відмовлялися передавати храм громаді ПЦУ. Коли ж усі документи було належно оформлено, у присутності представників влади й поліції о. Андрій і члени громади зайшли до храму.

  Побачене дуже здивувало всіх присутніх. Із церкви прибічники МП винесли майже все: хрести, Євангелії, чаші, кадила, стільці, столи, обігрівачі тощо. Також забрали майже всі ікони, які вдалося зняти. Ті, котрі не вдалося, залишилися надірвані. Від спускного образа Почаївської Божої Матері зосталися лише два троси.

  Проте, незважаючи на всі намагання перешкодити громаді молитися українською, любов до Бога і Батьківщини украсти неможливо, стверджує о. Андрій. Місцеве духовенство долучилося до відновлення храму і зараз парафіяни теж активно працюють над цим.

  Найсвіжіше

  Популярне