Субота, 2 Березня, 2024
Бiльше

  На Буковині після доєднання до ПЦУ віряни не можуть увійти в храм і моляться в сільському клубі

  У селі Ленківці Чернівецької області релігійна громада Православної церкви України з січня проводить богослужіння у приміщенні місцевого клубу. Торік у листопаді віряни УПЦ (МП) проголосували за об’єднання із ПЦУ.

  Водночас ключі від місцевого храму залишилися у представників релігійної громади УПЦ. Вони вважають перехід до ПЦУ незаконним та не відкривають храм. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про ситуацію.

  “Хотіли позбутися російського впливу”

  Наприкінці листопада торік понад 70 жителів Ленківців Кельменецької громади зібралися на збори та підтримали перехід до Православної церкви України. Жителька Ленківців Світлана Вдовічена входила до ініціативної групи, яка збирала підписи вірян про перехід. Каже, на рішення перейти до ПЦУ вплинула повномасштабна війна.

  “Ці останні події й повномасштабне вторгнення надзвичайно вплинули на нашу свідомість. Ми вирішили, що повинні перейти й позбутися російського впливу. В Україні має бути українська церква. Священник [УПЦ] прийшов на збори й не захотів реєструватися. Сказав, що збори недійсні”, – каже Світлана.

  Попри те, що у січні в обласній адміністрації офіційно зареєстрували нову релігійну громаду, богослужіння парафіяни проводять у приміщенні місцевого клубу, бо ключів від храму не мають.

  “Наша церква без московських патріархатів”

  Священник УПЦ Микола Рус служить у Ленківцях 35 років. Він розповів Суспільному, що перехід до ПЦУ вважає незаконним. На його думку, віряни не мали проводити збори від імені громади УПЦ, яка за списками налічує понад 330 людей, тому після переходу продовжує зберігати ключі від храму у себе.

  “Вони нас звинувачують в тому, що ми захопили церкву. Я у цій парафії та храмі служу 35 років. Кажуть, має бути українська церква. Наша церква – українська. Без московських патріархатів. Під керівництвом блаженнішого Онуфрія”, – каже Микола.

  Планують звертатися до суду

  Після переходу у Ленківцях почав проводити богослужіння й священник ПЦУ Назарій Краснодемський. Каже, на Йордана воду освячували надворі, а потім навідувалися у домівки парафіян.

  “Якщо підрахувати всіх тих, хто приймав освятити будинок, то це орієнтовно 200 будинків було. Були й такі, які не приймали. Ми казали: “Приймаєте українського священника?”, а вони: “Ні-ні, ми чекаємо свого батюшку”. Але переважно люди приймають й хочуть чути українську мову на богослужіннях”, – каже священник.

  За словами Кельменецького селищного голови Богдана Олійника, у громаді немає інформації про те, у чиїй власності перебуває церква. Водночас за релігійною громадою ПЦУ зареєстровані дві земельні ділянки, на одній з яких розміщений храм. Священник ПЦУ Краснодемський разом з представниками громади планує через суд отримати ключі від храму.

  Нагадаємо, предстоятель ПЦУ зустрівся з Секретарем РНБО Олексієм Даніловим. Також УПЦ (МП) і ПЦУ заснували ГО «Софійське Братство».

  Найсвіжіше

  Популярне