Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  Виступ в Сенаті США: Росія використовує релігію для війни проти України

  Виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін 29 січня виступив з доповіддю “Віра під вогнем” під час Круглого столу з міжнародної релігійної свободи (IRF Roundtable), який відбувся в будівлі офісів Сенату США.

  Про це він написав у соцмережі.

  У своєму виступі Максим Васін поділився власними переживаннями про релігійну свободу в Україні на прикладі Донецька: якою вона була до російського вторгнення, та як вона зникає всюди, де з’являється Росія.

  “Після 2014 року, коли Росія вперше вторглася в Україну, у моєму рідному місті запанував страх і безнадія. Більшість Церков, окрім Православної Церкви Московського Патріархату, були змушені закритися. Більшість віруючих з числа релігійних меншин були змушені тікати від російських репресій на територію, контрольовану українським урядом. Лише невелика частина релігійних громад залишилася діяти у підпіллі.

  Члени моєї сім’ї пережили російські репресії, свавільні обшуки та жорстоке поводження через їхню належність до євангельської церкви та українську ідентифікацію. У підсумку, вони були змушені залишити свій дім і тікати від релігійних переслідувань. Росія спричинила наймасштабнішу міграційну та гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни”, – зазначив він.

  Також Васін розповів про факти геноциду народу України, який здійснює Росія прямо зараз, і завершив спромову такими словами:

  “Росія намагається приховати свої звірства проти українських релігійних громад. Для цього російська пропаганда поширює викривлену інформацію про те, що Україна нібито обмежує релігійну свободу і забороняє Церкви. Це не відповідає дійсності! Українська влада не заборонила жодної Церкви, а законопроект про розрив зв’язків із російськими релігійними центрами досі не ухвалено. Він все ще обговорюється в українському парламенті відповідно до демократичних процедур. Натомість Росія систематично використовує релігію та Православну Церкву у війні проти України та для виправдання свого вторгнення. Головна мета російської пропаганди – позбавити Україну міжнародної підтримки.

  Не довіряйте жодному слову російської пропаганди. Будь ласка, підтримуйте і надалі народ України в його боротьбі за свободу і демократію. Я закликаю Конгрес США ухвалити рішення про військову підтримку України, оскільки перемога України є гарантією миру не лише в Європі, але й для Сполучених Штатів”.

  Сьогодні до Вашингтону прибуде більша частина української делегації, яка в рамках #IRFSummit2024 та #UkrainianWeek проведе кілька спеціальних заходів для американських політиків і міжнародних експертів, присвячених релігійній свободі в Україні, російським воєнним злочинам та спростуванню російської пропаганди щодо України.

  Найсвіжіше

  Популярне