П’ятниця, 19 Липня, 2024
Бiльше

  У Києві оцифрували відомості про Десятинну церкву

  У Києві біля Національного музею історії України на вул. Володимирській з’явився інформаційний стенд, завдяки якому можна побачити в доповненій реальності давньоруську пам’ятку — Десятинну церкву та ознайомитись з її історією.

  Про це йдеться у дописі Міністерства культури та інформаційної політики у Facebook.

  Ініціатор проєкту — засновник організації “єМузей” Дмитро Матяш. Ця спільнота займається оцифруванням музейних цінностей і культурного надбання.

  Для того, щоб побачити церкву в доповненій реальності, достатньо відсканувати QR-код на інформаційному стенді з допомогою смартфона. Також можна знайти посилання на аудіогід, в якому розповідають про історію першої кам’яної церкви Київської Русі.

  Крім того, розробники створили 3D-копії трьох хрестів, що були знайдені під час археологічних розкопок на місці Десятинної церкви. Зараз ці артефакти зберігаються в Національному музеї історії України.

  Довідково: Церква Богородиці Десятинна — найдавніший кам’яний храм Києва й усієї Русі. Споруджена 996 року великим князем Київським Володимиром Святославичем, вона символізувала перемогу християнства у країні. У “Повісті минулих літ” храм названо церквою Святої Богородиці. Свою другу назву — Десятинна релігійна споруда одержала тому, що на її будівництво та щорічне утримання князь Володимир віддавав десяту частину власних прибутків.

  Найсвіжіше

  Популярне