Неділя, 26 Травня, 2024
Бiльше

  Архієпископ Святослав: “церковне відродження” Росії – мильна бульбашка, там йде процес дехристиянізації

  Ми сьогодні відчуваємо, що відбувається процес дехристиянізації Росії. Можливо, через те, що РПЦ втрачає свій релігійний авторитет.

  Про це в інтерв’ю Українській правді розповів Глава УГКЦ Святослав Шевчук, пише РІСУ.

  “Наприклад, офіційні дані Міністерства внутрішніх справ Росії: скільки росіян взяли участь у різдвяних богослужіннях? Приблизно 1%.

  Якщо порівняти, скільки росіян приходило на Різдво до храмів останні 3 роки, то кожного року на мільйон менше”, – зазначив першоєрарх.

  “Що це означає? Що відсоток практикуючих християн є мізерний. Тобто брак справжньої церковності, згідно з російською державною статистикою, дає ефект потужної дехристиянізації.

  Те, що Руська Православна Церква і Росія намагалися представити як велике відродження церкви в незалежній Росії, ми бачимо, що це є якась мильна бульбашка”, – додав він.

  Глава УГКЦ також зауважив, що очільник РПЦ Кіріл не має жодного права казати, що українці, росіяни та білоруси є один народ.

  “Як на мене, в тих висловлюваннях немає християнського змісту. Це висловлювання суто геополітичного характеру і змісту.

  Чому Патріарх Московський має говорити про те, хто є народом, хто не є народом? Це ж не його компетенція. Це речі, які виходять поза межі функцій душпастирів”, – наголосив Патріарх УГКЦ Святослав в інттерв’ю.

  Найсвіжіше

  Популярне