Понеділок, 17 Червня, 2024
Бiльше

  Активісти вимагають прибрати зображення царя Ніколая ІІ з Почаївської лаври

  Представники “Правого сектору” просять уповноважені державні органи та структури забезпечити виконання Почаївською лаврою УПЦ (що в єдності з МП) вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та прибрати зі стін святині зображення очільника російської імперії Ніколая ІІ та його сім’ї.

  Про це повідомляє ПЕРШИЙ онлайн.

  “Оскільки «канонізація» російської царської сім’ї в РПЦ відбулася у 2000 році, зображення «святих» у Почаївській лаврі вірогідно нанесли уже після цього. Тому окремо просимо Міністерство культури та інформаційної політики перевірити законність внесення Московським Патріархатом російсько-імперської символіки до інтер’єру Почаївської лаври, яка є пам’яткою архітектури національного значення.

  Якщо у Почаївській Лаврі все ж відмовляться виконати вимоги Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», залишаємо за собою право звернутися до Міністерства юстиції, яке згідно ч. 2 ст. 7 того ж Закону уповноважене подавати позов про припинення (заборону) у судовому порядку юридичних осіб, політичних партій, інших об’єднань громадян, які не виконують вимоги Закону”, – йдеться в повідомленні “Правого сектору”.

  На думку “Правого сектору”, скасування реєстрації Почаївського монастиря УПЦ МП у стократ пришвидшить повернення Почаївської лаври українському народу, оскільки автоматично припинить дію договору безоплатного користування Московським Патріархатом спорудами лаври, підписаний за вказівки Януковича на 49 років, а Московський Патріархат до того ще й втратить купу нерухомого майна у Почаєві, накопиченого (невідомо на скільки законно) за останні 30 років.

  Найсвіжіше

  Популярне