Субота, 2 Березня, 2024
Бiльше

  РФ використовує мусульманський чинник в ідеологічній війні проти України, – Ісмагілов

  Росія широко застосовує мусульманський чинник як зброю в ідеологічній і пропагандистській війні проти України.

  На цьому наголосив колишній муфтій Духовного управління мусульман України “Умма”, а нині військовослужбовець Саїд Ісмагілов під час прес-конференції в Укрінформі.

  “Наш ворог використовує різні важелі й чинники у цій війні, у тому числі потужний релігійний фактор. А це — один із різновидів ідеологічної зброї, яка використовується проти України… Так само широко задіяний мусульманський фактор в ідеологічній і пропагандистській війні проти України”, – сказав Ісмагілов.

  На його переконання, РФ і далі використовуватиме мусульманський чинник, “щоб знищити нашу державу, щоб захопити наші культові споруди і знищити найбільш активних релігійних діячів”.

  “Вони (загарбники — ред.) не будуть мати жодних сентиментів”, – вважає військовослужбовець.

  Він також зазначив, що російські мусульманські духовні управління “активно займаються політикою”, а на тимчасово окупованих територіях відразу починають ділити між собою культові споруди і релігійне майно.

  “Вони збирають імамів на ТОТ, примушують їх до співпраці. І це виглядає тим більш огидно, що релігійні діячі мають проповідувати високі моральні духовні цінності”, – наголосив екс-муфтій.

  Своєю чергою чинний муфтій ДУМУ “Умма” Мурат Сулейманов зазначив, що відомо про щонайменше п’ять мечетей Духовного управління мусульман України на тимчасово окупованих територіях, які були зруйновані або пошкоджені.

  “Дві мечеті — у Бахмуті і Сєвєродонецьку — повністю зруйновані. У Костянтинівці час від часу є обстріли і також були пошкодження”, – розповів Сулейманов.

  За його словами, є дані, що пошкоджена мечеть у Маріуполі: “Ми знаємо, що ця мечеть теж була пошкоджена, і, на жаль, зараз її реставрацією займаються окупанти. Вони намагаються показати, ніби все добре, все налагоджується. Але ми знаємо, що там відбувається ”.

  Крім того, зазначив він, окупанти забрали будівлю мечеті у тимчасово захопленому Генічеську, яка слугувала раніше для розміщення дитячого табору.

  Найсвіжіше

  Популярне