Понеділок, 24 Червня, 2024
Бiльше

  Гауляйтер Балицький заборонив УГКЦ на тимчасово окупованій території Запоріжжя

  Російська окупаційна влада ще торік видала “розпорядження” про заборону на окупованій території Запорізької області діяльності Української Греко-Католицької Церкви, а також організацій “Лицарі Колумба” і “Карітас”, які займаються соціальним служінням.

  Про це свідчить “розпорядження” гауляйтера і колаборанта Євгена Балицького, про нього, про це повідомляє УГКЦ, передає ZN.ua. УКГЦ про це дізналась нещодавно, хоч документ датований 26 грудня 2022 року.

  “Заборону діяльності Української Греко-Католицької Церкви на окупованій території Запорізької області окупанти безпідставно аргументують нібито зберіганням “вибухових речовин і вогнепальної зброї на території культових споруд і допоміжних приміщень”, а також тим, що діяльність УГКЦ здійснюється “з порушенням законодавства про релігійні та громадські організації Російської Федерації”, а саме через “участь парафіян у масових заворушеннях та антиросійських мітингах у березні—квітні 2022 року”, “розповсюдження літератури із закликами до порушення територіальної цілісності Російської Федерації”, “активну участь громад УГКЦ на території Запорізької області в діяльності екстремістських організацій і пропаганді неонацистських ідей” тощо”, – повідомляє УГКЦ.

  Окрім заборони діяльності УГКЦ, російська окупаційна влада розпорядилася передати рухоме та нерухоме майно і земельні ділянки церкви в розпорядження окупаційної адміністрації області; розірвати договори оренди приміщень і земельних ділянок, які раніше уклала церква з місцевими органами влади в області тощо.

  Крім УГКЦ, у “розпорядженні” окупаційної влади РФ ідеться про заборону діяльності й інших організацій, зокрема тих, які займаються соціальним служінням та гуманітарною підтримкою населення на окупованих і деокупованих територіях: “Ордену Лицарів Колумба” та Благодійного фонду “Карітас”.

  В УГКЦ закликали міжнародні організації зробити все можливе, щоб забезпечити дотримання релігійної свободи на окупованій території України. Церква також зазначила, що 16 листопада 2022 року в Бердянську окупаційна влада заарештувала двох священників-редемптористів — Івана Левицького та Богдана Гелету, які донині перебувають у російському полоні. А в грудні 2022 року “депортувала” з Мелітополя всіх священників УГКЦ, які залишалися там служити й після окупації Росією частини Запорізької області навесні 2022 року.

  Найсвіжіше

  Популярне