Середа, 24 Травня, 2023
Бiльше

  Сенат Франції визнав Голодомор геноцидом українського народу

  Верхня палата парламенту Франції — Сенат — визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
  Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  «Я вдячний французьким сенаторам за це історичне голосування, яке відновлює справедливість і вшановує пам’ять мільйонів жертв», — зазначив Кулеба.

  Президент України Володимир Зеленський привітав рішення Сенату, назвавши його історичним.

  «Вдячний усім сенаторам, які ініціювали й підтримали резолюцію. Черговий важливий крок на шляху до відновлення історичної справедливості та увічнення пам’яті мільйонів закатованих голодом українців», — заявив глава держави.

  У березні постанову про визнання голоду 1932-1933 років в Україні геноцидом ухвалила нижня палата французького парламенту — Національна асамблея.

  У документі резолюції зазначалося, що у 1930-1933 роках кілька сільськогосподарських регіонів СРСР, включно з Казахстаном, Північним Кавказом та Україною, пережили жахливий голод, що стало причиною смерті від 7-8 мільйонів людей.

  Нагадаємо, упродовж 2022-2023 років Голодомор 1932-1933 років засудила низка країн та інституцій. Його визнав геноцидом Європарламент, а також парламенти Болгарії, Чехії, Німеччини, Ірландії, Молдови, Бельгії, Ісландії та частково визнаної Ічкерії. Водночас парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства та українського народу, а парламент Австрії — «жахливим злочином».

  Найсвіжіше

  Популярне