Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  На Черкащині руйнується церква, якій більше 165 років

  У Кобриновому на Тальнівщині ще у 1858 році була збудована церква Трьох Святих за кошти польської аристократки Софії Браницької-Потоцької. Тоді, зі слів місцевої бібліотекарки Лариси Погорілої, меценатка подарувала її жителям села.

  Це передають “Вісті Черкащини”.

  “Сама будівля церкви збереглася до сьогодні, певно, завдяки тому, що під час колективізації і голодомору у ній зберігали зерно. У Другу світову війну, за спогадами жителів села, вона ще працювала як церква”, – розповідає пані Лариса.

  У 50-тих роках у ній було проведено кілька вінчань. Цікаво, що у Кобриновому, за словами бібліотекарки, нині проживає одна жінка, яка пам’ятає, як вони разом з чоловіком останні вінчалися там. Потім з церкви зняли дзвона, позабирали ікони та інші цінні речі. Приблизно у 60-тих роках це приміщення переобладнали під млин.

  “У 2013 році млин закрили, а саму будівлю мали передати у власність церковної громади. Тоді ж планували реставрувати її. Тому жителями села там було організоване прибирання. Навели лад і в приміщенні, і на території поряд. Та, як з’ясувалося згодом, виникла проблема з документами на це приміщення, тому все й зупинилося”, – каже бібліотекарка.

  От уже 10 років поспіль як історична будівля церкви не використовується. Тому приміщення поступово руйнується і заростає порослю. Жителі села пропонують знову організувати там спільне прибирання території, щоб хоча б не заростало чагарниками. Натомість Лариса Іванівна зауважує, що було б чудово знайти спонсорів та все ж відродити місцеву пам’ятку архітектури.

  Найсвіжіше

  Популярне