Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  Маніпуляція: СБУ обвинувачує у держзраді черкаського митрополита УПЦ (МП) за створення сайту

  Таку тезу поширили у соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, нібито Служба безпеки України повідомила про підозру у державній зраді митрополиту Черкаської єпархії Української православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом) за створення сайту «за шаблоном Російської православної церкви».

  Мовляв, в Україні нема свободи слова, й навіть «шаблон сайту» дає підстави для звинувачення у держзраді. Це — маніпуляція, повідомляє Детектор.media.

  На кейс звернули увагу фактчекери проєкту VoxCheck, які визначили, що 6 квітня 2023 року СБУ вручила підозру керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП Феодосію (Снігірьов). Однак за даними відомства митрополит не лише створив сайт за шаблоном РПЦ, а й використав російське програмне забезпечення, за допомогою якого новини та тези з виправданням російської агресії із російських новинних ресурсів ретранслювали в український інфопростір. Наприклад, на сайті вихваляли діяльність московських священників, які допомагають агресору, та закликали до об’єднання релігійних громад у війні проти України.

  Прокремлівські медіа та телеграм-канали не вказали повну інформацію та почали стверджувати, що єдиний доказ проти митрополита УПЦ МП — сайт за шаблоном Російської православної церкви.

  Найсвіжіше

  Популярне