Четвер, 22 Лютого, 2024
Бiльше

  Священник УПЦ (МП) з Берисла втік з окупантами на лівобережну Херсонщину

  В тимчасово окупованому Скадовську на лівобережній Херсонщині знайшовся біглий священник УПЦ (МП_ – настоятель знаменитого дерев’яного Свято-Введенського храму Берислава, протоієрей Олександр Михайленко.

  Він з перших днів окупації співпрацював з загарбниками, пограбував церкву і втік перед звільненням правобережної частини Херсонської області.

  Про це стало відомо з публікацій на російських окупаційних телеграм-каналах, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

  Настоятель бериславського Свято-Введенського храму Олександр Михайленко разом із гауляйтером Берислава Андрієм Костюком днями привітав мешканців окупованої частини Херсонщини з «Пасхой Христовой». Також він провів службу в одній із церков Скадовська. В сюжеті про цю службу законну українську владу названо «сатаністами і розкольниками».

  За словами мешканців Берислава, настоятель Свято-Введенського храму Олександр Михайленко втік з окупантами перед звільненням міста 11 листопада 2022 року. З собою він прихопив стародавню ікону, котра, як вважається, припливла сюди разом із  храмом у 1782 році. Цю дерев’яну козацьку церкву збудували на Полтавщині в 1725 році, а згодом переправили по Дніпру до Берислава. Останні три десятиліття вона належала до УПЦ МП, яка є частиною Російської православної церкви і віднедавна не вважається канонічною православною церквою.

  Олександр Михайленко. Скріншот з окупаційного телеграм-каналу

  «Олександр Михайленко під час окупації Берислава особисто приймав у себе російських загарбників, читав молитви за здоров’я патріарха Російської православної церкви Кірілла (Владіміра Ґундяєва), який благословляв своїх військових на війну і на вбивства та ґвалтування українців. Також Михайленко казав про те, який «чудовий русскій мір», – розповіли ЦЖР мешканці Берислава.

  Найсвіжіше

  Популярне