Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Зеленський оголосив про започаткування в Україні нової традиції – Іфтару

  Президент України Володимир Зеленський оголосив про запровадження нової традиції в країні – проведення офіційного Іфтару під час місяця Рамадан, який є важливим для мусульман.

  Про це він заявив під час першого такого заходу, в якому взяли участь військовослужбовці-мусульмани, представники дипкорпусу та Меджлісу кримськотатарського народу, інформує Укрінформ.

  “Сьогодні ми запроваджуємо традицію Іфтару на офіційному рівні для України. Ми робимо це разом із нашими героями – воїнами-мусульманами, Меджлісом кримськотатарського народу та всієї мусульманської спільноти України. Це підтверджує, що Україна цінує кожну людину та кожну спільноту”, – заявив глава держави.

  Президент підкреслив, що різноманіття, закріплене повагою, є частиною характеру незалежної України.

  “І хай такий наш характер завжди зміцнюється і направляє саме на добрі справи”, – зауважив він.

  Зеленський запевнив, що Україна вдячна мусульманам нашої держави і всій мусульманській спільноті світу, хто однаково з українцями прагне миру і захисту від зла.

  “Україна завжди пам’ятатиме тих, хто б’ється, аби на всій нашій території була свобода і безпека. Усі ми об’єднані вірою, і нам напевно не дано знати усього шляху, який попереду, але ми всі впевнені в одному: нас не зламати, не роз’єднати і не стерти, особливо наше головне – не стерти наші цінності, бо ми йдемо з повагою заради єдності і ради свободи. Ми довіряємо Тому, хто дав нам це головне, хто дав нам життя, і віримо, що прийде день, коли Він дасть нам і Перемогу”, – сказав Президент.

  Як відомо, Іфтар – розговіння, вечірній прийом їжі під час місяця Рамадан. Проводиться після вечірньої молитви за місцевим часом.

  Наприкінці ХХ ст. мусульмани стали організовувати Іфтар в різних країнах для не тільки для мусульман. Вони використовують його для зміцнення зв’язків між представниками різних національностей, що проживають у країні, ознайомлення з життям мусульман.

  Нагадаємо, президент Зеленський говорив, що Україна постійно зміцнює свою духовну незалежність, державність і обороноздатність. Також росіяни зруйнували і пошкодили близько 500 храмів в Україні.

  Найсвіжіше

  Популярне