Середа, 31 Травня, 2023
Бiльше

  Шукають вцілілі речі. На згарищі храму в Бірках на Кіровоградщині влаштували толоку

  В селі Бірки Олександрівської громади Кропивницького району Кіровоградської області організували толоку на згарищі храму, яка була пам’яткою архітектури ХІХ століття. Він згорів торік у грудні. Прибирання влаштували місцеві жителі через три з половиною місяці після пожежі. Парафіянка Зінаїда Нечитайло розповіла що, не зробили цього раніше через слідчі дії поліції, повідомляє “Суспільне”.

  Розбирали завали та шукали вцілілі після пожежі речі 20 людей. “Нарешті нам дала поліція дозвіл на прибирання, люди відгукнулися, прийшли. Всі сподіваємося, що спільними зусиллями зможемо збудувати на місці згарища для села, для наших нащадків нову церкву”, – каже Зінаїда Нечитайло.

  На згарищі жителі знаходять фрагменти згорілої церкви.

  “Є цвяхи такої цікавої форми, ті, що ще церкву будували й з’єднували її, деталі знаходимо. Це все збирається, буде у музеї”, – говорить Людмила Згарська.

  Людмила Згарська говорить, те, що згоріла церква, не означає, що у парафіян забрали віру: “Церква – це душа, душа села, душа народу, це віра, тому що без віри ми не можемо жити. І я думаю, що відновиться вона ще краща, і душа оживе”.

  “Всі історичні й релігійні цінності вогонь спалив повністю”, — староста села Бірки на Кіровоградщині, де згорів храм.

  На згарищі були знайдені фрагменти металевих хоругв, ікони, бойки для дзвонів, частини із центрального панікадила, розповів паламар церкви Євгеній Сімуков.

  Все знайдене на згарищі буде на зберіганні у будинку культури. У майбутньому планують створити церковну кімнату-музей.

  Після трьох років судів храм у Бірках перейшов до Православної церкви України. Богослужіння поки проводять у прихрамовій будівлі, яка була хрестильною. Староста округу села Михайло Сергієнко розповів, на відбудову церкви зібрали 60 тисяч гривень.

  “Відкрили рахунок валютний і гривневий у банку, трохи назбирали там. Наш фермер дав 30 тисяч гривень. Поки, шукаємо спонсорів. В середньому 15 мільйонів треба. Будемо звертатися до влади, до фермерів. Один фермер обіцяв пів мільйона гривень перерахувати”.

  За підрахунками старости, на проєкт відбудови церкви треба 200 тисяч гривень.

  Поліцейські розглядають версію підпалу, сказала речниця поліції області Віталіна Бевзенко. Розслідують справу за статтею “Навмисне знищення або пошкодження майна”. Карається у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до десяти років. “На теперішній час слідчими призначена низка експертиз, проводяться заходи, спрямовані на встановлення осіб, причетних до вчинення кримінально правопорушення”.

  Найсвіжіше

  Популярне