Понеділок, 22 Квітня, 2024
Бiльше

  МЗС РФ звинувачує Україну у «гоніннях» на УПЦ (МП) і просить не виселяти ченців з Лаври

  Голова Міністерства закордонних справ країни окупантів – Росії Сергей Лавров надіслав офіційні листи генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу та голові ОБСЄ Буяру Османі, у яких пожалівся на “гоніння” Української православної церкви (в єдності з Московським патріархатом).

  Про це у вівторок, 14 березня, повідомили на офіційному сайті МЗС РФ.

  Як уточнюється в заяві дипломатичного відомства, Лавров написав про “кричущі порушення загальнолюдських та конституційних прав православних віруючих” в Україні.

  “В основі цих порушень є репресивна політика київського режиму [мається на увазі керівництво України], спрямована на знищення Української православної церкви”, — йдеться у повідомленні МЗС.

  Лавров у своїх листах, зокрема, розповів про “масове захоплення храмів УПЦ” та “примусову незаконну ліквідацію” релігійних громад. Так Лавров маніпулятивно інтерпретує голосування парафіян за перехід до ПЦУ. Також російський чиновник згадав про санкції щодо УПЦ (МП) та позбавлення деяких архієреїв українського громадянства.

  Окремо дипломат країни-агресора наголосив на припиненні оренди території Києво-Печерської лаври для УПЦ (МП). Голова МЗС РФ розцінив це як “прагнення під надуманим приводом за допомогою репресій позбавити канонічну православну церкву однієї зі своїх головних святинь”.

  “Це, фактично, пік гонінь на канонічне православ’я в Україні”, — йдеться у заяві.

  МЗС РФ закликало Гутерріша та Османі вимагати від Києва “припинити свавілля та репресії проти канонічної православної церкви”, а також завадити “виселенню ченців” з Києво-Печерської лаври.

  Найсвіжіше

  Популярне