Вівторок, 21 Березня, 2023
Бiльше

  Митрополит ПЦУ Олександр передав двом університетам у Польщі у дар факсимільне видання Пересопницького Євангелія

  14 березня митрополит Переяславський і Вишневський Олександр передав примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія у дар Вроцлавському університету. Примірник прийняв ректор професор Роберт Олькевич.

  Як повідомляє пресслужба Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ, Вроцлавський університет – один із найстаріших університетів Центральної Європи та один з найбільших університетів Польщі. Заснований у 1702 році. Пізніше з релігійного навчального закладу він перетворився на державне дослідницьке об’єднання, яке дало 9 лауреатів Нобелівської премії. Нині тут навчається приблизно 28 000 студентів на десяти факультетах.

  Цього ж дня митрополит Олександр презентував книгу директору інституту імені Оссолінських доктору філософії Лукашу Камінському.

  Національний інститут імені Оссолінських – один з найважливіших та найдавніших польських культурних осередків. Заснований у 1817 році у Львові, з 1945 року розташований у Вроцлаві. Інституція має багату бібліотечну колекцію, яка налічує 1 800 000 одиниць, серед них рукописи провідних польських письменників і поетів: Адама Міцкевича, Юліуша Словацького, Генрика Сенкевича та ін.

  14 березня фонди інституту поповнилися цінним виданням. Це примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія – видатного пам’ятника стародавньої української мови та мистецтва XVI століття, яке 15 років тому було здійснене з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана; +2014).

  У заході взяв участь Генеральний Консул України у Вроцлаві Юрій Токар.

  Нагадаємо, митрополит ПЦУ Олександр провів низку офіційних зустрічей у Польщі. Також він зустрівся з православними українцями в Польщі.

  Фото: pereyaslav-eparchia.kiev.ua

  Найсвіжіше

  Популярне