П’ятниця, 23 Лютого, 2024
Бiльше

  Албанська Церква закликає якнайшвидше скликати Всеправославний Собор

  Албанська православна Церква заявляє, що не готова оприлюднювати у засобах масової інформації свої думки та судження щодо ставлення та поведінки інших помісних Православних Церков та їх предстоятелів.

  Болісні церковні проблеми, які виникли останніми роками і останнім часом в Африці внаслідок явних тріщин у відносинах помісних Православних Церков і широкого занепокоєння православних віруючих, не можуть бути вирішені методом ланцюгової помсти конкретними Церквами та шляхом збору згоди від решти через ЗМІ, повідомляє Romfea.

  Відповідальна думка Православної Автокефальної Церкви Албанії висловлюється в офіційній церковній кореспонденції, в оголошеннях секретаріату і буде безпосередньо подана до компетентного органу, Всеправославного Собору або Синаксису, який, відповідно до принципу Соборності, єдиний уповноважений вирішувати основні проблеми і забезпечувати єдність і мир Православної Церкви.

  Оскільки безпрецедентне лихо для Православ’я в Україні посилюється, а невимовні страждання православних віруючих досягають піку, необхідна якнайшвидша загальноправославна відповідь.

  Всеправославний Синод, як відомо, скликається Вселенським патріархом, скликається і діє, навіть якщо деякі помісні Церкви відсутні, як це було зі Священним і Великим Синодом Православної Церкви на Криті в 2016 році.

   

  Найсвіжіше

  Популярне