Середа, 29 Березня, 2023
Бiльше

  Позбулись “вічного вогню” та видворили моспатріархат: у Дрогобичі відзвітували про дерусифікацію у громаді

  У 2022 році у Дрогобичі демонтували меморіальний комплекс “Вічний вогонь”, а замість храму УПЦ (МП) – тепер гарнізонний храм імені Петра Сагайдачного ПЦУ.

  У Дрогобицькій громаді розпорядженням міського голови створено спеціальну комісію, яка займається питанням дерусифікації. На засіданнях розглядають вулиці та об’єкти, які підлягають перейменуванню, передає “Еспресо”.

  Зокрема, у міській раді повідомили, що ще у 2021 році почали обговорення демонтажу елементів меморіального комплексу “Вічний вогонь”. Після численних зустрічей з представниками громадських об’єднань, консультацій з громадою, після повномасштабного вторгнення Росії на терени України, у квітні 2022 року було прийнято рішення демонтувати елементи меморіального комплексу.

  “Рішучістю громади було видворено таке ганебне явище, як московський патріархат. Тепер маємо чудовий гарнізонний храм імені Петра Сагайдачного”, – повідомляють у міськраді.

  При цьому у громаді вирішили залишити назву вулиці Рєпіна, а Нєкрасова перейменують іменем Горліса-Горського. Пам’ятник Геврику залишать, але демонтують елементи совєтської символіки.

  Окрім цього комісія затвердила перелік об’єктів та установ, яким можна присвоїти імена визначних осіб або загиблих Героїв, напрацьованих раніше відділом культури.
  – Дрогобицька дитяча музична школа №1
  – Стебницька дитяча музична школа
  – Дрогобицька дитяча художня школа
  – Стебницький народний дім
  – Сквер Героям полеглим у II світовій війні с.Михайлевичі
  – Парки на території школи с.Рихтичі
  – Парки на території школи с.Снятинка
  – Парк дитячих розваг у с.Унятичі
  – Парк біля колишнього панського маєтку с.Новошичі.

  Комісія доручила відділу освіти та старостам напрацювати декілька варіантів потенційних назв, які можна використати для присвоєння цим закладам та паркам.

  Найсвіжіше

  Популярне