Середа, 22 Березня, 2023
Бiльше

  Людей звозили з сусідніх громад: УПЦ (МП) в Нововолинську провела альтернативні збори, щоб залишитись в Моспатріархаті

  УПЦ (МП) намагається зірвати перехід громади Свято-Вознесенського храму, що на 15-му мікрорайоні у Нововолинську до ПЦУ. Так, 12-го лютого після богослужіння священник УПЦ (в єдності з МП) Віктор Мельник зібрав людей, які висловились проти переходу до ПЦУ.

  Про це повідомляють у фейсбук-спільноті Буденний Нововолинськ.

  Зазначається, що у храмі на чолі зі священником Віктором Мельником зібрали 365 парафіян, які нібито одноголосно прийняли рішення залишитися вірними УПЦ (МП), що досі є часткою Російської Церкви.

  Як зазначає видання «Буг», до церкви цілий день приходили люди, також звозили мешканців і з Будятич та Іваничівщини, про даний факт і пишуть в коментарях. Також не відомо, чи всі, хто голосував, реєструвались офіційно та пред’являли свої паспортні дані.

  Про збори завчасно ніхто не повідомляв, ЗМІ та офіційних представників не було запрошено. Це протилежна ситуація до тої, яка була, коли громада вирішила, щоб храм перейшов до ПЦУ. Тоді про збори було повідомлено у ЗМІ, соцмережах, оголошення були розклеєні по місту.

  Як повідомив журналістам секретар Володимирської єпархії ПЦУ отець Юрій, надалі офіційні документи про перехід церкви з УПЦ (МП) до ПЦУ подаватимуть обласну адміністрацію. Інша сторона також може надати свої. І вже там вирішуватимуть долю церкви або призначать нові збори.

  Що було раніше?

  Нагадаємо, 11 лютого стало відомо, що парафія у Нововолинську проголосувала за перехід до ПЦУ. 

  За рішення про перехід і за те, щоб Віктор Мельник більше не був настоятелем даного храму одноголосно проголосували 74 члени релігійної громади, ніхто не голосував проти та не утримувався.

  Ініціатором та головою зборів виступав місцевий мешканець, голова ОСББ та депутат міської ради Руслан Влодарчик. Секретарем зборів був Демчук Володимир. За результатами складений відповідний протокол. Збори пройшли відносно спокійно. За порядком слідкувала поліція.

  Найсвіжіше

  Популярне