П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  Патріарх Варфоломій помолився за спочилого митрополита Іоана (Зізіуласа)

  Вселенський Патріарх Варфоломій звершив сьогодні, 3 лютого, заупокійну службу за душу спочилого митрополита Пергамського Іоанна (Зізіуласа) в оточенні єрархів Вселенського патріархату, духовенства патріаршого двору та паломників.

  Про це повідомляє orthodoxtimes, передає Духовний Фронт України.

  У відспівуванні покійного єрарха, яке відбудеться завтра, в суботу, у Святій Митрополичій Церкві Афін, Вселенського патріарха буде представляти митрополит Лаодикійський Феодорит, голова представництва Вселенського Патріархату в Афінах.

  92-річний єрарх останні кілька днів перебував у лікарні Сісманогліо з позитивним тестом на коронавірус.

  Митрополит Іоанн (Зізіулас) народився 10 січня 1931 року в притулку Козані. Вивчав теологію в Університеті Аристотеля у Салоніках та в Афінському університеті, який він закінчив у 1955 році.

  1965 року захистив докторську дисертацію на тему «Єдність Церкви у Божественній Євхаристії та Єпископа протягом перших трьох століть».

  Довгий час митрополит Іоанн обіймав посаду віцепрезидента в Комітеті з діалогу між Православною та Римсько-католицькою церквами.

  Підтримуючи рівноправність кожного єпископа кожної помісної Церкви, Зізіулас зазначав в інтерв’ю про можливість «прийняття вселенського примату» Папи була б прийнятною для православного світу в синодальному вимірі, де «Єпископ Риму повинен нічого не робити без інших єпископів. Він повинен завжди радитися з ними, зберігаючи “depositum fidei” лише в спілкуванні з іншими єпископами».

  Найсвіжіше

  Популярне