Субота, 20 Квітня, 2024
Бiльше

  Поки УПЦ (МП) не змінить назву, вона не зможе продовжити оренду Успенського собору лаври: роз’яснення науковця

  Доки УПЦ (в єдності з МП) не змінить назву, вона навіть теоретично не зможе претендувати на оренду Успенського та інших соборів лаври. Так само як і будь-яких інших державних чи комунальних приміщень.

  Про це сказав у коментарі «Фактам» провідний науковий співробітник Інституту філософії імені Сковороди НАН України, професор Олександр Саган.

  За його словами, УПЦ (МП) не має шансів продовжити оренду храмів Києво-Печерської лаври — Успенського собору та Трапезної церкви, яка закінчилася наприкінці минулого року.

  “Зараз — ні. Адже після позитивного рішення Конституційного суду України щодо закону № 2662 (закон про назви) усі підрозділи УПЦ (МП), які поки що не виконали закладені у ньому вимоги, мають юридично невизначений статус. Це означає, що їхні статути у частині, в якій йдеться про назву, не є правомочними. Це як паспорт людини, в який не вписано ім’я та прізвище. Звідси питання: з ким держава продовжуватиме договори оренди?” – зазначив науковець.

  Він підтвердив, що це стосується й монастиря УПЦ (МП), розміщеного на території Києво-Печерської лаври.

  “Доки УПЦ (МП)не змінить назву, вона навіть теоретично не зможе претендувати на оренду Успенського та інших соборів лаври. Так само як і будь-яких інших державних чи комунальних приміщень”, – сказав Саган.

  Найсвіжіше

  Популярне