П’ятниця, 28 Жовтня, 2022
Бiльше

  Головнокомандувач ЗСУ: «Військовий капелан вкладає до рук воїна наймогутнішу зброю – віру»

  Капелани дають українським захисникам наймогутнішу зброю – віру, впевнений Головнокомандувач ЗС України генерал Валерій Залужний.

  «Військовий капелан вкладає до рук воїна наймогутнішу зброю – віру. Дає найціннішу втіху – надію. Діяльність капелана – не служба, а щире духовне служіння, здатне підтримати бійців у важку годину, розрадити, а часом навіть врятувати», – йдеться на сторінці Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного у Фейсбуці.

  Він згадав про настоятеля храму Різдва Христового, що на Волині, отця ПЦУ Ігора Бігуна, який на фронті з 2014 року.

  «Тоді чимало його парафіян стали на захист держави від російської агресії. Поїхав на Схід і отець Ігор, адже духовна зброя, на його думку, не менш важлива у боротьбі за свободу і незалежність України. У 2015 році приєднався до лав бійців 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, де й досі проповідує Слово Боже», – йдеться на сторінці Головнокомандувача.

  «Ми не обираємо маму ‒ це промисел Божий. Ми народжуємося у матері, яка є найкращою для нас. Так само не обираємо національність ‒ це є воля Божа, що ми народилися українцями, і все, що нам дає Всевишній, ми маємо розвивати, захищати і любити, – пояснює отець Ігор. – Отже, коли ворог прийшов на нашу землю, ми всі незалежно від професій, поглядів, уподобань об’єдналися, щоб захистити нашу матір Україну. На фронт пішли найкращі сини і доньки України. Для мене є великою честю проповідувати слово Боже цим незламним, мужнім воїнам».

  Подією, яка назавжди закарбується в пам’яті, отець Ігор називає звільнення Харківщини.

  «Емоції, які ми відчували, неможливо ні з чим порівняти, – зізнається військовий капелан. – На деокупованих територіях до сліз розчулювали діти, які вітали нас із синьо-жовтими прапорцями. Люди обіймали мене так, що аж окуляри зламали (сміється)».

  Ціна свободи, яку виборюють наші захисники, є дуже високою. Однак кожен має абсолютне усвідомлення значення цієї боротьби.

  «Ми б’ємося за Україну так, немов це остання битва. Фактично так і є, – упевнений капелан. – Ми переможемо і зрештою після важких випробувань матимемо сильну і нездоланну державу».

  Нагадаємо, уже видані 83 мандати на право здійснення військового капеланства. Також капелани ПЦУ передали автомобілі захисникам України.

  Капелан ПЦУ Ігор Бігун/ Фейсбук

  Найсвіжіше

  Популярне