Четвер, 27 Жовтня, 2022
Бiльше

  Польська Церква в черговий раз обізвала ПЦУ “неканонічною” і підтримала УПЦ МП

  Архієрейський собор Польської Православної Церкви (ППЦ) під керівництвом митрополита Савви в черговий раз вибухнув критикою в сторону ПЦУ. Польська Церква вважає ПЦУ “неканонічною” і не визнає гідність Епіфанія як предстоятеля Церкви і загалом, як митрополита.

  Про це йдеться в заяві архієрейського собору, який відбувся 25 жовтня 2022 року.

  У заяві йдеться, що “православ’я в Україні розділене, і вірні часто почуваються розгубленими” і цей стан “негативно вплинув на весь світовий організм православ’я”. Водночас про ігнорування УПЦ МП Об’єднавчого собору, організованого Вселенським патріархатом в Польській Церкві мовчать.

  Архієреї називають діяльність митрополита Епіфанія “деструктивною”, попри те, що ПЦУ єдина велика православна Церква в Україні, що не залежить від країни агресора.

  Священний Собор єпископів Польської Церкви закликає вірних продовжувати молитися за мир в Україні, припинення війни та припинення “розколу” Української Православної Церкви. Надання Томосу ПЦУ від Вселенського патріарха в Польській Церкві не визнають, хоч самі поляки отримали Томос від нього на початку 20 століття.

  Водночас архієрейський Собор ППЦ просить патріарха Варфоломія скликати Собор предстоятелів усіх помісних Православних Церков.

  Раніше Польська Автокефальна Православна Церква (ПАПЦ) заявила, що підтримує незалежність Православної Церкви України, що спирається на догматично-канонічних нормах, а не діях “розкольників”.

  Про це йдеться в комюніке ПАПЦ, оприлюдненому після проведення Собору архієпископів церкви 29 жовтня 2019 року у Варшаві,

  “Польська Автокефальна Православна Церква не проти надання автокефалії Церкві в Україні, що спиратиметься на догматично-канонічних нормах усієї Церкви, а не на групу відступників-розкольників. Відступники від науки святої Церкви не можуть представляти здоровий церковний організм, оскільки це порушує євхаристійну єдність православ’я”,- йдеться в заяві ПАПЦ.

  Таким чином Польська Православна Церква (ППЦ) продовжує поширювати заяви, спрямовані проти ПЦУ та її предстоятеля, водночас підтримуючи розкольницьку діяльність структур Московського патріархату в нашій країні.

  Найсвіжіше

  Популярне