Неділя, 16 Жовтня, 2022
Бiльше

  Комісія єпископатів ЄС закликала агресора негайно зупинити бойові дії в Україні

  Делегати єпископських конференцій Європейського Союзу висловили свій «глибокий смуток з приводу жахливих людських страждань», які були завдані «братам і сестрам в Україні» російською «брутальною військовою агресією».
  Про це пише РІСУ.

  Про це йдеться у підсумковій заяві осінньої пленарної сесії Комісії єпископатів ЄС (COMECE), яка 12-14 жовтня 2022 р. відбувалася в Брюсселі, передають Новини Ватикану.

  Єрархи зазначають, що підносять молитву за загиблих, виражаючи щиру близькість їхнім родинам.

  «Почуваємося однаково близькими з мільйонами біженців, в основному жінок і дітей, які були змушені залишити свої домівки, як також з усіма, хто в Україні та сусідніх країнах страждає через “божевілля війни”», – зазначають представники єпископатів Європейського Союзу.

  «Війна в Україні стосується нас безпосередньо як громадян Європейського Союзу, – читаємо в заяві. – Наша думка лине до всіх тих, хто перебуває в дедалі драматичніших суспільно-економічних труднощах через енергетичний надзвичайний стан, зростання інфляції та вартості життя. Насамперед, у моменти кризи, як теперішній, ще раз усвідомлюємо, що Європейський Союз – це цінна дійсність, згідно з його початковим натхненням». Єпископи також дякують європейським політикам за солідарність з Україною та за зусилля, спрямовані на полегшення наслідків війни для громадян ЄС, закликаючи їх «зберігати свою єдність та залишатися рішучими в тому, що стосується європейського проекту».

  Комісія єпископатів ЄС приєднується до численних закликів Папи Франциска та Святого Престолу та в свою чергу звертається із закликом «до відповідальних за агресію, щоби вони негайно зупинили бойові дії, а до всіх сторін – щоб були відкритими на “серйозні пропозиції” щодо справедливого миру з огляду на стале вирішення конфлікту в повній пошані до міжнародного права та територіальної цілісності України».

  Найсвіжіше

  Популярне