П’ятниця, 14 Жовтня, 2022
Бiльше

  “Світ бачить, що українці не втрачають людяності за жодних обставин”: Зеленський привітав захисників зі святом

  Президент Володимир Зеленський привітав українських військовослужбовців з Днем захисника і захисниць України.

  Він наголосив, що 14 жовтня відзначається День захисників і захисниць України — день тих, хто бореться.

  Це день того, за що ми боремося. Це день того, яку перемогу ми здобудемо. Століття тому Україна шанувала цей день. І століття після нас шануватиме. 14 жовтня ми дякуємо. Дякуємо всім, хто бився за Україну в минулому. І всім, хто б’ється за неї тепер. Усім, хто перемагав тоді. І всім, хто неодмінно переможе зараз. Переможе так, що це увінчає успіхом боротьбу багатьох поколінь нашого народу. Народу, який завжди найбільше хотів одного – волі. Для себе й для своїх дітей. Для нашої культури”, — сказав президент.

  Зеленський зазначив, що привітання захисникам записував на схилах у селі Витачів на Київщині, де був один із найдревніших форпостів Русі-України — в часи Ольги, Святослава й Володимира Великого.

  “Тут збиралися на княжий з’їзд Святополк, Мономах, Андрій і Олег. Тут ставив перший хрест Андрій Первозваний. Цими водами ходили козацькі чайки. Ці береги бачили різних загарбників і героїв. Тут на схилах дивився на Дніпро і кручі Тарас Шевченко. Це місце – свідок більш ніж тисячоліття нашої історії та її важливого уроку. Українську землю намагалися захопити й поневолити. Український народ намагалися підкорити й знищити. І тисячу років тому, і у ХХ столітті. Але сюди приходять українці. Тут розмірковують про нашу історію. Тут звучить українська мова. Тут стоїть капличка, споруджена за ескізом Шевченка”, — сказав він.

  Зеленський також опублікував ролик, у якому подякував українським військовим. На відео на кадрах мирного життя видно напис: “Ви змінили своє життя, щоб не змінилося наше”. Далі показані українські військові, зокрема моменти встановлення прапора на деокупованих територіях.

  “Ви б’єтеся за Україну, незалежність і волю для усіх наступних поколінь. Абсолютні герої. Люди з великої літери. Наші захисники й захисниці”, — написав президент під відео.

  Найсвіжіше

  Популярне