Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Голова Харківської ОВА привітав священників ПЦУ із 30-річчям відновлення Харківської єпархії

  Священнослужителі Православної Церкви України отримали відзнаки Харківської обласної військової адміністрації за багаторічну сумлінну працю в ім’я відродження духовних цінностей, ствердження миру і братської любові в суспільстві та з нагоди Дня Незалежності України і 30-річчя відновлення Харківської єпархії.

  Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов відзначив, що сьогодні непрості випробування лягли на долю всього нашого народу та зокрема Церкви, повідомляє пресслужба ОВА.

  «Усі разом і кожен окремо робимо все заради Перемоги. Бореться вся Україна, бореться вся Харківщина. Наші воїни, лікарі, рятувальники, волонтери, священнослужителі, просто громадяни разом здобувають Перемогу. Харківщина стала надійною опорою в обороні України, а її військові капелани потужною духовною підтримкою на фронті та в тилу. Я вас щиро вітаю із сьогоднішнім святом!», – сказав Олег Синєгубов.

  Єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан зазначає, що 30-річчя відновлення Харківської єпархії мали відзначати ще у червні, але через військові дії, свято перенесли на пізнішу дату.

  «Насамперед ми святкуємо відродження Харківської єпархії, проте сьогоднішня дата особлива й для мене особисто, адже 9 років тому я був висвячений у Києві на Єпископа Харківського і Богодухівського. Весь цей час я несу служіння на цій славній святій Слобожанській землі», – зазначив Єпископ Митрофан.

  З початку заснування єпархії богослужіння в храмах проводиться українською мовою, священики моляться за Україну, за владу та за військо українське.

  «Було приємно, що до нас завітав начальник ОВА Олег Синєгубов, голова облради, генерал поліції, прийшли друзі, які поважають нас. Сьогодні війна нас усіх об’єднала, згуртувала в одне тіло і ми кожен на своєму фронті виборюємо перемогу для нашої Слобожанщини, для України»,- сказав Єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан.

  На початках створення єпархії працював і настоятель храму Іоанна Богослова о. Віктор Маринчак.

  «Не можна перебільшити важливість тієї події, яка сталася 30 років тому. Були різні часи й тяжким випробуванням піддавалася ця Єпархія, але вона вистояла і останнім часом особливо, коли ми стали вже ПЦУ – працює надзвичайно чітко, як годинник», – підкреслив Віктор Маринчак.

  Найсвіжіше

  Популярне