Вівторок, 12 Липня, 2022
Бiльше

  У ПЦУ розповіли, як правильно вітатися християнам

  «Слава Ісусу Христу!» – так православні християни традиційно вітають одне одного, відповідаючи: «Слава навіки Богу!».

  Про те, як зазвичай вітаються християни, розповіли в ПЦУ.

  Коли вас вітають словами: «Слава Богу!», відповідайте: «Навіки слава Богу». Коли чуємо: «Христос посеред нас!», то маємо відповісти: «І є, і буде!».

  Під час головної події церковного року для всіх християн – Пасхи Христової – впродовж 40 днів (до віддання свята Пасхи) ми звертаємося один одного пасхальним вітанням: «Христос воскрес!» – і відповідаємо: «Воістину воскрес!».

  У різдвяний період, від свята Різдва Христового і до Стрітення, вітання звучить так: «Христос народився! або Христос Рождається!» – «Славімо Його!».

  На свято Хрещення Господа нашого Ісуса Христа чуємо: «Христос охрестився!» і відповідаємо: «У річці Йордані!».

  Зі Священного Писання знаємо, що Господь наш Ісус Христос часто звіщав як істину і побажання, як одвічне вітання: «Мир вам!». Ці ж слова Він промовив після Свого Воскресіння, коли явився учням-апостолам. Зцілюючи людей від недугів, Ісус Христос промовляв: «Іди з миром!». А посилаючи Своїх учнів на проповідь, Спаситель наставляв: «В який дім увійдете, спочатку кажіть: мир дому цьому» (Лк. 10: 5).

  В нинішні складні часи випробувань війною, згадане вітання Господа Ісуса Христа лягає на серце найбільше, бо зараз, як ніколи, розуміємо, що мир – це актуальне привітання і побажання, яке можна тільки висловити, і те, чого всі ми, українці, нині так прагнемо. Cлава Ісусу Христу!

  Найсвіжіше

  Популярне