Понеділок, 11 Липня, 2022
Бiльше

  В Україні зареєстрували петицію про знесення пам’ятника Катерині ІІ в Одесі

  На сайті Президента зареєстрована петиція про знесення пам’ятника Катерині II в центрі Одеси.

  Автором петиції є Стефанія Цегельник, повідомляє Укрінформ.

  «Досить виділяти мільйони гривень на утримування пам’ятника тій, хто сприяла геноциду українського і кримськотатарського народів, знищила Запорізьку Січ, провадила політику насильницького зросійщування і диктату чужої культури, перетворивши вільних українців на рабів, затвердивши кріпацтво. В Незалежній Україні недопустимо прославляти наших поневолювачів. Місце пам’ятникам тиранам і вбивцям українців на звалищі», – йдеться у документі.

  Наразі петиція набрала понад 6970 підписів із 25 000 необхідних.

  Як повідомлялося, 3 червня низка громадських організацій Одещини закликали очільника Одеської обласної військової адміністрації Максима Марченка демонтувати й передати на музейне зберігання пам’ятники діячам російської імперії Катерині ІІ та Олександру Суворову.

  Щодо пам’ятника Катерині ІІ існує низка судових рішень, якими визнані незаконними та скасовані нормативні документи, що були підставою для встановлення монумента.

  Охорона цього пам’ятника коштує місцевому бюджету близько 1,5 млн грн на рік.

  Нагадаємо, кілька днів тому в одеському храмі зібралися капелани з рятувального судна «Сапфір», які перебували у російському полоні. Також відбулися урочистості з нагоди випуску у Львівській православній богословській академії ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне