Понеділок, 11 Липня, 2022
Бiльше

  На Волині у День Конституції освячували прапори у парафії, яка приєдналась до ПЦУ

  Митрополит Луцький і Волинський ПЦУ Михаїл уперше побував у селах Великій і Малій Осниці Маневицького деканату й очолив служби.

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

  У переддень торжества біля каплиці Великомучениці Галини в с. Мала Осниця архіпастир очолив подячний молебень. По його завершенні під час хресної ходи здійснив чин освячення Державного Прапора України і знамена Волинської єпархії. Почесне право підняти і встановити стяги доручили військовому, який отримав поранення під час бойових дій, і дівчинці.

  У храмі Святої Трійці, що в сусідній Великій Осниці, архієрей служив Божественну літургію. Також відбулися хресний хід і освята знамен. Їх урочисто підняли благодійники під загальний спів Державного Гімну.

  Громада Святої Трійці у Великій Осниці недавно возз’єдналася з Православною церквою України, вийшовши з юрисдикції УПЦ (МП).

  Божий дім у Великій Осниці постав тут на заміну попередньому. Його освячено 28 квітня 1995 року. Зі старого храму вціліли дві ікони ХІХ ст. – «Спаситель на Тайній вечері» і «Плащаниця Ісуса Христа», а також частинки мощей п’ятнадцяти святих.

  Божницю Великомучениці Галини в Малій Осниці збудовано й освячено 2019 року. На цьому місці стояла теж Троїцька церква, її 1986 року зруйнували комуністи. Добродій Віктор Гуменюк власними коштами звів капличку на честь святої покровительки його дружини Галини. За архівними даними, у с. Мала Осниця був Свято-Троїцький дерев’яний монастир, заснований у XVI ст. князями Чарторийськими. У центрі обителі стояв однойменний храм.

  Нагадаємо, у Щурині на Волині представили нового священника ПЦУ, після переходу парафії в українську церкву. Також у храмах Волинської єпархії ПЦУ помолились за випускників навчальних закладів.

  Найсвіжіше

  Популярне