Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Депутатка Інна Совсун: На думку Кабміну, спроби заборонити УПЦ МП — необгрунтовані

  Яким має бути наступний крок у наших “стосунках” з pociєю після запровадження візового режиму? На жаль, поки не рів з крокодилами. Але дещо не менш важливе. Заборона церкви держави-агресора.

  Про це пише народна депутатка Інна Совсун на своїй сторінці в соцмережах.

  “До речі, коли я подавала постанову про скасування безвізу з pociєю на початку лютого, комусь це видавалося радикальним кроком. Давайте не повторювати аналогічну помилку з PПЦ і не чекати ще 5 місяців. То які ж новини щодо боротьби з ДPГ в рясах?” – пише депутатка.

  За словами Інни Совсун, вона отримала відповідь на звернення про розірвання оренди Києво-Печерської, Почаївської Успенської та Свято-Успенської Святогірської Лаври для УПЦ МП. Які, нагадує народна депутатка, українська держава віддала безкоштовно й безстроково.

  “Що ж відповів Кабмін? Лаври передані в оренду на підставі типових угод, в яких є положення про розірвання за взаємною згодою. Ну правильно, яке ж РПЦ, тобто УПЦ МП погодиться віддати Києво-Печерську Лавру разом з усіма паркомісцями для мерседесів?” – наголошує Інна Совсун.

  Одностороннє розірвання угоди з боку держави можливе лише у випадку нецільового використання майна або утримання в неналежному стані після попередження. Ммм, цікаво, коли гipкін-cтpєлков писав: “Моя особиста охорона складалася з духовних синів, ченців, ієромонахів Святогірської Лаври. Повністю. До останньої людини”, а потім pociя обстріляла і підпалила Святогірську Лавру, чи можна це вважати утриманням її в неналежному стані?

  На думку Кабміну, спроби заборонити УПЦ МП — необгрунтовані. Адже немає доказів вчинення цими служителями культу кримінальних чи адміністративних правопорушень, тобто вироки судів, постанов про стягнення тощо. А навіть якби були — потрібно було б довести, що конкретні представники УПЦ МП пов’язані з діяльністю організації. Також уряд вважає, що дискримінувати релігійні організації, центр яких знаходиться в державі-агресорці — не можна. І лаври, відповідно, повернути в державну власність — також не можна.

  Я передбачала таку реакцію, тому й підняла питання про подальшу заборону передачі храмів на користь УПЦ МП. Але, виявляється, поставити запобіжники проти такого недалекоглядного розбазарювання в майбутньому — також не можна. Хоча Кабмін мав би розробити зміни до тих законопроєктів, які йому зараз заважають. Бо взагалі-то це і є робота Кабміну — пропонувати рішення, а не просто плакатися через недосконалість всесвіту.

  Підхід міністерств має бути проактивним. І Мінкульту, і Міносвіти, і МОЗ, і Мін’юсту. Зараз всі мають бути максимально мобілізовані й робити все, щоб на своїх фронтах зберегти нашу незалежність. Загроза національній безпеці вимагає швидких та рішучих дій, і це один з тих випадків, коли дух права має бути важливішим за його букву. Бо поки ми граємося в “законодавством не передбачено” — наші захисники й захисниці віддають свої життя. А ми ставимо їх під ще більший ризик тим, що не робимо нічого, аби зупинити ворога в тилу.

  Найсвіжіше

  Популярне