Понеділок, 30 Січня, 2023
Бiльше

  Львівські депутати вимагають заборонити УПЦ МП. Чи розглядають подібне рішення у Вінниці?

  14 червня Львівська обласна рада ухвалила заяву про заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату в Україні. У ній йдеться, що УПЦ МП неодноразово неприховано виявляла свою антиукраїнську та антидержавну позицію, а служителі московського патріархату впродовж останніх років порушували принципи суверенітету Української держави.

  «Ми всі чудово пам’ятаємо, як служителі московського патріархату впродовж останніх років порушували принципи суверенітету Української держави. Власне, під прикриттям керівництва УПЦ МП відбувалася анексія Автономної Республіки Крим, а на Донбасі, у культових спорудах УПЦ МП, переховувались російські озброєні бойовики та диверсійно-розвідувальні групи, які захоплювали наші території та вбивали українців», — йдеться у заяві, яку підтримали більшістю голосів.

  Раніше УПЦ МП вже заборонили у Конотопі, Броварах, Стрию та низці інших українських міст. Заборона аргументована тим, що ця церква несе загрозу національній безпеці України.

  На Вінниччині наразі діє 2055 релігійних громад. З них 1013 перебуває у єдності з МП. В Управлінні у справах національностей та релігій Вінницької обласної військової адміністрації сайту 20 хвилин розповіли, що про подібну заборону у Вінницькій області наразі мова не йде.

  — Можливо, десь у кулуарах Вінницької обласної ради розмови про заборону й велися. Однак у сесійну залу питання про заборону МП на розгляд не виносилося, — пояснює керівник Управління Ігор Салецький.

  Втім, за його словами, релігійні громади нашої області продовжують активно переходити з-під юрисдикції УПЦ МП до Православної Церкви України. Чималу кількість громад, що висловили бажання змінити юрисдикцію, через воєнний стан поки що не можуть перереєструвати, через це вони досі де-юре закріплені за московським патріархатом.

  Останніми до помісної Православної Церкви України приєдналися три парафії у Жмеринському районі. На сторінці Вінницько-Барської єпархії ПЦУ йдеться, що 8 червня прохання про приєднання на ім’я митрополита Симеона підписали парафіяни храмів Покрови Пресвятої Богородиці села Сьомаки, Успіння Пресвятої Богородиці села Межирів та храму Покрови Пресвятої Богородиці села Кармалюкове.

  Наразі 435 релігійних громад Вінницької області перебувають в єдності з ПЦУ. За словами Ігоря Салецького, пік переходу парафій до помісної церкви не пройшов, громади продовжують змінювати підпорядкування.

  Нагадаємо, що раніше у Вінницькій єпархії УПЦ МП повідомили про протоієрея, який з московського патріархату перейшов до ПЦУ, а потім знову вирішив повернутися під юрисдикцію МП. На сайті єпархії йдеться, що священник повернувся зі своїми парафіями.

  Втім, в Управлінні у справах національностей та релігій нам розповіли, що громада, на відміну від протоієрея, відмовилася повертатися до УПЦ МП. Парафія разом із культовим майном перейшли під юрисдикцію ПЦУ.

  — Цей священник зі своїми громадами провели загальні збори, після чого перейшли під юрисдикцію ПЦУ. Потім він повернувся до МП, але громада залишилася в ПЦУ, — пояснив Ігор Салецький.

  Найсвіжіше

  Популярне