Четвер, 30 Червня, 2022
Бiльше

  Через конфлікт між вірянами ПЦУ та “УПЦ МП” на Рівненщині опломбували храм

  У селі Стадники Острозької громади Рівненської області староста опломбував місцеву церкву Різдва Пресвятої Богородиці до рішення суду та розв’язання конфлікту щодо його приналежності.

  Ще 15 травня біля храму відбувся конфлікт між представниками ПЦУ та “УПЦ МП”. Вранці на подвір’ї церкви зібрались віряни Православної Церкви України. Люди принесли документи про те, що храм належить ПЦУ та хотіли зайти в приміщення церкви, аби службу відправив священик ПЦУ українською мовою.

  Віряни розповідають, що ще три роки тому прийняли рішення про вихід церкви з-під юрисдикції Московського патріархату, але досі у церкві править священик “УПЦ МП”, повідомляє “Волинь”.

  “Наша церква перейшла у 2019 році до Православної Церкви України. Все пройшло в правовій формі. Були всі протоколи все. Приїздили представники місцевої і районної влади. У нас є документи всі. Ми перейшли, але все одно церква правилася по-їньому, бо ніхто не хотів силовим методом заходити. Хоча ми маємо юридичне право іти і правити тут”, – каже жителька села пані Тамара.

  Напередодні у селі відбулись збори представників обох сторін, але рішення прийняти не змогли.

  “За участю священника ми обговорювали різні варіанти. Компромісу не вийшло. Нам як представникам самоврядування не запропонували якихось компромісів і відповідно ми теж не змогли відповідно людям їх запропонувати, тому що село розділене. І приблизно воно розділене половина на половину”, – каже староста села Василь Васинюк.

  У селі Стадники близько 80% населення — представники баптистської церкви і тільки 20% – православні.

  Своєю чергою прихильники “УПЦ МП” на чолі зі священником не погоджуються з рішенням щодо переходу до ПЦУ. Прихожани твердять, що не хочуть “змінювати віру”. А священник аргументує позицію тим, що не може переступити через канони.

  “Є такі канони, через які ми не можемо просто переступити. Ми на цьому всьому тримаємся. Якщо вступати до ПЦУ, ми переступаєм просто свої канони, те, що заповідував Христос, те, що говорили апостоли”, – каже священник Сергій Чучкевич.

  Мирно домовитись жителям Стадників не вдалось. На місці зчинились сутички та штовханина. Оскільки питання релігійної приналежності так і не вдалось розв’язати, з ініціативи старости храм вирішили опломбувати. Поки питання вирішуватимуть у суді, Служб у церкві проводити не будуть.

  Найсвіжіше

  Популярне