П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  Вселенський патріархат: УПЦ МП має звернутись до ПЦУ, якщо вони хочуть перебувати у канонічній церкві

  Єпархії, духовенство та монастирі повинні звернутись до автокефальної Православної Церкви України, якщо вони хочуть перебувати у визнаній та канонічній Церкві.

  Таку позицію озвучив Старійшина Синоду Вселенського Патріархату митрополит Халкідонський Еммануїл (Адамакісо), передає 7 червня посол України у Ватикані Андрій Юраш.

  «Єпархії, благочиння, деканати, окремі структури (парафії, монастирі, місії тощо), а також конкретні священнослужителі, якщо мають бажання перебувати у визнаній та канонічній автокефальній Православній Церкві, повинні звернутися з відповідним проханням до священноначалля Православної Церкви України;», – йдеться в позиції Вселенського патріархату.

  Також митрополит Вселенського патріархату зазначив, що згідно з Томосом про автокефалію ПЦУ, Константинопольська Церква-Матір не тільки не хоче, але й не може (згідно з канонічними правилами) бути долученою до вирішення спірних питань у православному середовищі України, тому всі обов’язки з цих питань покладено на ПЦУ.

  Єпископи УПЦ МП, які зігнорували своїм правом долучитися до Об’єднавчого Собору 2018 року, куди їх було запрошено спеціальним і персональним листом від патріарха Варфоломія, можуть скористатися цим правом зараз, апелюючи та мотивуючи свою позицію перед предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм.

  Також митрополит Еммануїл розповів, що будь-яка самопроголошена автокефалія в Україні поза рамками ПЦУ не буде визнана Вселенською Патріархією і ніхто крім Вселенського патріархату не може надавати автокефалії.

  Найсвіжіше

  Популярне