Четвер, 30 Червня, 2022
Бiльше

  РФ оголосила про псевдо-гуманітарні маршрути у Чорному морі: у чому небезпека

  Продовжуючи і надалі нехтувати нормами міжнародного Морського права корабельні угруповання рф продовжують блокувати цивільне судноплавство в акваторіях Чорного та Азовського морів, зробивши їх зоною ведення бойових дій. Наразі, у готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебуває два носії крилатих ракет рф типу “Калибр” із сумарним залпом до 16 ракет, повідомили у ВМС ЗС України.

  Водночас, рф цинічно оголошує про начебто безпечні маршрути у Чорному морі для цивільного судноплавства. Така заява є маніпуляцією. Країна-агресор не може бути гарантом безпеки, адже з перших днів повномасштабного вторгнення, в порушення норм безпеки цивільного судноплавства та міжнародного гуманітарного права рф здійснювала обстріли іноземних цивільних суден.

  — Ми не будемо виконувати вигаданих правил країни-агресора, підлого вбивці та мародера. Україна є незалежною, демократичною і правовою державою, яка дотримується норм міжнародного права у тому числі міжнародного Морського права, — наголосив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Олексій Неїжпапа.

  Дійсно безпечними маршрутами, можуть бути лише ті, які узгоджені міжнародними договорами, де гарантами безпеки виступають цивілізовані країни.

  — Ми не граємо по підступним правилам ворога, який кожен день намагається знищити нас та нашу економіку, блокуючи судноплавство та обстрілюючи цивільну інфраструктуру. Які б «гуманітарні» ярлики вони на себе не чіпляли, світ побачив справжнє лице рф, — наголосив командувач ВМС ЗС України.

  Найсвіжіше

  Популярне