Четвер, 7 Липня, 2022
Бiльше

  Синод ПЦУ зазначив, що під час приєднання до них громади зберігають традиції, а клірики – посади

  Громади «УПЦ» МП при приєднанні до Православної церкви України зберігають свої традиції, можуть обирати мову богослужіння, настоятелі, єпископи й інші клірики залишаються на своїх попередніх посадах.

  Про це йдеться у заяві Священного Синоду ПЦУ, повідомляє Духовний Фронт України.

  «Громади, які долучаються до ПЦУ, зберігають і будуть зберігати свої традиції, можуть вільно обирати мову звершення богослужіння. Настоятелі та клірики, які підтримують рішення своїх громад – залишатимуться на своїх посадах. Те саме стосується й ієрархів МП в Україні, коли вони бажатимуть виконати канонічний обов’язок та послідувати визначеному в Томосі про автокефалію церковному порядку», – заявили в ПЦУ.

  Водночас наголошується, що зміна громадами МП в Україні своєї юрисдикції є «не плід міфічного «розпалювання ворожнечі», а цілком об’єктивний процес, основа якого – усвідомлене волевиявлення колишніх парафіян і духовенства МП.

  Зазначається, що соціологічні дослідження ще в березні зафіксували зменшення числа прихильників МП в Україні на 3/4 порівняно з лютим цього року – з 15% до 4% від усіх опитаних.

  Синод ПЦУ закликав отців та парафіян, хто поки що залишається в юрисдикції МП в Україні, але розуміє справжні причини російської агресії та відкидає служіння «русскому миру», до єдності, наголошуючи, що жодні клятви та зобов’язання перед московським патріархатом не мають в Україні жодної канонічної сили, бо саме існування юрисдикції РПЦ в нашій державі – «канонічна аномалія та порушення умов Томосу про автокефалію».

  «Православна церква України є дійсно відкритою для всіх. Ми не маємо наміру чи бажання зосереджуватися на суперечках минулого, але хочемо разом з вами творити майбутнє єдиної помісної української Православної церкви. Канонічної альтернативи єднанню православних в лоні ПЦУ – не існує, що підтверджує і Томос про автокефалію, однак форма такого єднання може бути різна, що було раніше встановлено і рішенням нашого Синоду», – йдеться в заяві.

  Нагадаємо, 16 травня Синод ПЦУ закликав владу заборонити МП в Україні, як інструмент гібридної агресії.

  Найсвіжіше

  Популярне