Субота, 21 Травня, 2022
Бiльше

  Архієпископ ПЦУ Симеон провів свій день народження у молитві з військовослужбовцями у столиці 6-ти Козацьких Січей

  5 травня у День свого народження замість традиційних святкувань, керуючий Дніпропетровською єпархією архієпископ Симеон (Зінкевич) з архіпастирським візитом відвідав Нікопольське благочиння. Далі Архієпископ Дніпра і регіону відправився до каплиці на честь Покрови Божої Матері, що розташована у с. Капулівка Нікопольського району Дніпропетровської області поряд із могилою легендарного кошового отамана Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Івана Сірка, – повідомляє пресслужба Дніпровської єпархії.

  Сьогодні це священне, для всіх українців, місце межує із окупованими територіями Херсонської і Запорізької областей, де щодня чути вибухи і йдуть запеклі бої з російським агресором.

  У капличці архієпископ Симеон звершив Літургію. Разом із Архіпастирем молились ігумен Меркурій (Скороход), благодійник і жертводавець Нікопольського благочиння Євгеній Вікторович Романченко та духовенство. Під час відправи були піднесені молитви за наших воїнів та перемогу України над агресором.

  Опісля літургії Архієпископ Дніпра і регіону звершив подячний молебень. Наприкінці богослужіння отець Меркурій привітав архієпископа із днем народження. У свою чергу Владика Симеон подякував отцю Меркурію та усім присутнім за привітання і спільну молитву.

  «Зараз не час для святкувань, а зараз час для молитви за нашу перемогу. І сьогодні ми звершили таку спільну молитву за Україну на цьому історичному місці, де колись була Січ, де розквітала воля і козацька звитяга. І досі тут, поряд з місцем спочинку відважного і непереможного отамана Івана Сірка, можна відчути цей козацький дух, який дає силу у теперішній боротьбі за волю і незалежність нашої Батьківщини. І всі ми твердо впевнені, що невдовзі з Божою допомогою ми здобудемо Перемогу!» — сказав архієпископ Симеон.

  Опісля архієрей разом із духовенством звершили заупокійну молитву на могилі приснопам’ятного Івана Сірка і піднялись до пам’ятника на його честь, з висоти якого видно захоплену російськими загарбниками Запорізьку АЕС і окуповані місто Енергодар та селища Херсонської області.

  Потім Архієпископ Симеон відвідав українських воїнів, які захищають нашу Батьківщину у цій місцевості. Владика підтримав бойовий дух бійців, передав їм молитовники і закликав на усіх Боже благословення. Українські захисники були приємно вражені, що день свого народження архіпастир Дніпропетровщини проводить разом з ними у молитві за перемогу і справедливий мир, за більш як сотню кілометрів від кафедрального міста, недалеко від лінії зіткнення.

  На завершення свого візиту до Нікопольщини архіпастир поспілкувався з місцевими жителями і духовенством, які розповіли про оборону кордонів нашої області у перші дні війни, і яку героїчно тримають дотепер. Щодня і щоночі тут лунають вибухи, від яких здригається земля і страждають люди. Владика висловив слова підтримки, передав допомогу і помолився, щоб Господь допоміг усім їм і всій нашій країні гідно пройти ці страшні випробування, що випали на долю нашого народу.

  З міркувань безпеки і відповідно до положення воєнного стану, пресслужба Дніпровської єпархії ПЦУ не опублікувала усі фото відвідин військових частин і спілкування архієпископа з воїнами і цивільними громадянами.

  Найсвіжіше

  Популярне