Неділя, 4 Червня, 2023
Бiльше

  ЄС розглядає відмову від сирої нафти з Росії протягом 6 місяців і санкції проти патріарха Кіріла

  Шостий пакет санкцій проти Росії може передбачати запровадження ембарго на російську нафту протягом від шести до восьми місяців – про це йдеться в документах із попередніми варіантами санкційних рішень, які опинилися в розпорядженні Радіо Свобода.

  Чернетки містять пропозицію заборонити прямо чи опосередковано купувати, імпортувати чи транспортувати сиру нафту та нафтопродукти. При цьому планується відтермінувати повне ембарго на сиру нафту на шість місяців, а на нафтопродукти – на вісім. Угорщина та Словаччина можуть дозволити виконання укладених раніше контрактів до 31 грудня 2023 року.

  Проєкт пакету також передбачає відключення від SWIFT, окрім «Сбербанку», ще двох російських банків: «Кредитный банк Москвы» та «Россельхозбанк».

  Крім того, планується запровадити санкцій проти трьох медіа компаній:

  • «Россия РТР» / «РТР Планета»
  • «Россия 24»
  • «ТВ-Центр International»

  Євросоюз також розглядає новий санкційний перелік із 57 людей та 16 компаній. Серед них:

  • донька речника Кремля Єлизавета Пескова і його дружина Тетяна Навка
  • голова Російської православної церкви Кіріл Гундяєв
  • російський генерал-полковник Михайло Мізінцев, відомий як «м’ясник Маріуполя»
  • командування 64-ї окремої мотострілкової бригади 35-ї армії, причетної до воєнних злочинів у Бучі, на чолі з командиром, полковником Азатбеком Омурбековим

  «Європейський союз засуджує в найсуворіший спосіб звірства, які, як повідомляється, були скоєні російськими збройними силами в Бучі та інших українських містах. ЄС підтримує всі заходи щодо забезпечення відповідальності за порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права збройними силами Росії в Україні», – йдеться в чернетці.

  Пакет санкцій наразі не ухвалено. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн презентувала його сьогодні, 4 травня.

  Найсвіжіше

  Популярне