П’ятниця, 1 Грудня, 2023
Бiльше

  Царьова засудили до 12 років в’язниці, але йому світить і довічне – ЗМІ

  Шевченківський райсуд Києва оголосив вирок колишньому народному депутату та колишньому кандидату в президенти України Олегу Царьову.

  Про це пише “Судовий репортер

  Суд визнав Олега Царьова винним за ч. 2 ст. 110 та ч. 3 ст. 109 КК України, тобто у публічних закликах до умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, а також у публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу з використанням засобів масової інформації.

  Йдеться про висловлювання Царьова під час президентської виборчої кампанії у квітні-травні 2014 року. Зокрема, в ефірі “Громадського телебачення”, “Росія 24” і російського “1 каналу”.

  Царьов критикував події Майдану і називав нову владу нелегітимною, наполягав на необхідності надання російській мові статусу державної, а також пропагував ідею децентралізації влади аж до створення “Федеративної республіки Новоросія”, куди, на його думку, мали б увійти Донецька, Луганська, Харківська, Херсонська, Одеська, Запорізька, Миколаївська і Дніпропетровська області.

  У числі доказів – свідчення двох колишніх держохоронців, які супроводжували Царьова під час перевиборчої кампанії 2014 року, а також відеозаписи програм за участі політика та їх розшифровки і лінгвістичні експертизи.

  Суд звернувся до президента Володимира Зеленського із поданням щодо позбавлення Царьова ордена “За заслуги” ІІІ ступеня. Цей орден він отримав у 2011-му від президента Віктора Януковича.

  Дослівно з рішення суду: “Царьов після скоєння кримінального правопорушення продовжив антиукраїнську діяльність…

  Зокрема, за умов розв’язання політичним керівництвом Російської Федерації агресивної війни проти України, яка триває з 2014 року і перейшла в фазу справжнього геноциду української нації із проявами знущання і насильства над цивільними, включно з дітьми і жінками… Згідно з загальнодоступними даними зі ЗМІ, приймав активну участь спільно з російськими військовими у заходах, прикриваючись благодійною місією у формі псевдодопомоги жителям Київської області… Коли російські військові знищували все, що було живого на території України.

  Враховуючи відсутність в обвинуваченого загальноетичних та загальноприйнятих людських засад в частині поваги до державних інституцій і також держави Україна в цілому. Незважаючи на етнічне українське походження і певний досвід державної служби, суд просить позбавити державної нагороди”.

  Ще у квітні 2014-го прокуратура Києва зареєструвала кримінальне провадження щодо посягання нардепом Царьовим на територіальну цілісність країни.

  Тоді реакція прокуратури була пов’язана з публічними виступами Царьова під час масових заходів, а також у ЗМІ, де він “закликав до роз’єднання країни, посягав на територіальну цілісність держави та висловлював сепаратистські наміри”.

  Шевченківський суд Києва розглядав цю справу з 2016 року і заочно, оскільки колишній нардеп втік за межі України і перебував у розшуку.

  У березні 2022 року Царьов прибув у Київську область разом із російською армією, а також закликав Юрія та Олександра Вілкулів здати Кривий Ріг російським окупантам.

  Після цього Олегу Царьову повідомили ще одну підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційній діяльності.

  За даними слідства, народний депутат IV-VII скликань Верховної Ради України неодноразово публікував у Telegram заклики до зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

  За такі дії у період воєнного стану Царьову може загрожувати довічне позбавлення волі.

  Найсвіжіше

  Популярне