Четвер, 26 Травня, 2022
Бiльше

  На Хмельниччині понад 30 громад московського патріархату готові приєднатись до ПЦУ

  На Хмельниччині понад 30 громад і парафій готові перейти з УПЦ Московського Патріархату до Православної церкви України. 

  Про це в ефірі Суспільне.Поділля повідомив єрарх ПЦУ єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло (Юристий), передає Укрінформ.

  «Деякі громади, парафії, які більшістю голосів виявили бажання долучитися до помісної Православної церкви, вже подали документи, а деякі перебувають на стадії їх оформлення. Їх статистику, я навести не можу, бо сьогодні так, а завтра вона змінюється, але їх більше 30 (громад і парафій)», – зазначив єпископ.

  За інформацією відділу національностей та релігій Хмельницької ОВА, в області є 1362 православні релігійні організації, з яких 933 належать до УПЦ в єдності з РПЦ, а 405 – до ПЦУ.

  Починаючи з 24 лютого, розпорядженням начальника Хмельницької ОВА зареєстровані зміни до статутів 13 громад УПЦ, 2 з яких змінили конфесійну приналежність на ПЦУ, 11 – на статус незалежних православних громад, 7 – перебувають на розгляді.

  Нагадаємо 63% українців підтримують ідею розриву зв’язків УПЦ МП з російською Церквою.  Також абсолютна більшість українців підтримують заборону УПЦ Московського патріархату.

  Крім цього, митрополит Епіфаній звернувся до УПЦ МП: ми закликаємо вас стати на канонічний шлях – на шлях єдності.

  Найсвіжіше

  Популярне