Понеділок, 19 Вересня, 2022
Бiльше

  Митрополит Епіфаній до УПЦ МП: ми не просимо покаяння, ми просимо об’єднання заради інтересів українського народу

  ПЦУ не ставить ніяких вимог для УПЦ МП, а просить об’єднатись заради служіння інтересів українського народу. ПЦУ відкрита до спілкування і готова забути всі образи, які були за останні трьох десятиліть.

  Про це говорить предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній в інтерв’ю LB.

  “… ми не ставимо жодних вимог. Ми говоримо про те, що ми відкриті, готові до спілкування, готові забути все, що було зроблено протягом останніх трьох десятиліть. Бо якщо ми будемо ставити умови, ніколи не зможемо об’єднатися. Тому з нашого боку, з боку Православної церкви України, немає вимог про покаяння. Ми тільки просимо проявити добру волю до єднання. Сісти за стіл переговорів, обговорити певні складні моменти, забути те, що було зроблено, і заради нашого блага, заради нашого майбутнього, об’єднатися і надалі уже в єдиній церкві молитися Богові, служити інтересам українського народу, підтримувати нашу Українську державу”, – сказав митрополит Епіфаній.

  “Ми запрошуємо. Вони (парафіяни. – ред.) – українці, православні українці, більшість з яких, я переконаний, патріоти”, – додав предстоятельи ПЦУ

  Водночас він зауважив, що є і ті, хто відкрито працює на ворога і це лягає такою загальною плямою на всю структуру Московського патріархату в Україні. “А оскільки вони мовчать, не комунікують з суспільством, виглядає так, що там усі працюють на ворога. Тому вони повинні все ж таки пересилити себе, підняти свій голос, заявити. А ми відкриті і готові до спілкування, готові об’єднатися в єдиній вже визнаній автокефальній Православній церкві”, – підкреслив митрополит Епіфаній.

  Крім цього предстоятель ПЦУ зауважив, що в УПЦ МП надіються пересидіти війну і зберегти все так, як було раніше.

  “Вони думають, що пересидять, війна завершиться, а питання будемо вирішувати після. Але зрозуміло, що після завершення війни вже ніхто не стане до того повертатися. Ми, Православна церква України, закликаємо не просто на словах до єднання. Ми готові сідати за стіл переговорів, розпочати діалог з приводу єднання всіх в єдиній вже визнаній автокефальній Православній церкві України. Ми цей діалог уже почали з низів, бо ті парафії, які вже готові до єднання, ми приймаємо. І таких вже виявилось більш ніж сотня в різних регіонах”, – пояснив митрополит Київський і всієї України.

  Також він розповів, що майже половина монахів Києво-Печерської лаври готові перейти до ПЦУ.

  Нагадаємо, раніше Митрополит Епіфаній відвідав на Київщині звільнене село Перемога.

  Найсвіжіше

  Популярне