Середа, 31 Травня, 2023
Бiльше

  Віктор Єленський запропонував ліквідувати структуру УПЦ Московського патріархату, як колаборантів

  Російська православна церква в Україні (УПЦ МП) не повинна існувати і мати місце на українській землі, а її структури мають бути ліквідовані.

  Таку думку висловив народний депутат і релігієзнавець Віктор Єленський в інтерв’ю Укрінформу.

  “Позиція Моспатріархату та персонально патріарха кіріла була максимально людиноненависницькою у цій війні. Навіть в середньовічній історії важко знайти взірці такого безпрецедентного канібалізму, як демонструє патріарх кіріл. Це означає, що московська патріархія не може мати жодного місця на українській землі ні під яким соусом, ні під якими евфемізмами. Її структури мають бути ліквідовані”, – підкрелсив Єленській.

  “Як поведуть себе ті, хто входить в ці структури, це вже інше питання. Але їх не повинно бути. Чи будуть вони “беспризорними”, чи будуть вони поминати кіріла, чи Вселенського чи ввіллються в Православну Церкву України – це наступне питання, але їм не має бути місця в Україні”, – зазначив Єленський.

  Він зауважив, що для виконання цих завдань не потрібно чекати. “Хоча вони всі (УПЦ МП, – ред.) очікують, що свіжість прийняття і шоку від війни мине і оце обурення людське, яке зараз існує, через якийсь час пройде. Власне, так було у 2014-му”.

  “Тому не треба чекати, – впевнений Єленський. –  Слід просто внести зміни до закону, якими оці структури просто забороняються, як колаборантські, і як структури, які співпрацюють з державою-агресором. Друге питання чи вже третє, це доля московської патріархії”.

  “Ми також не можемо чекати її розвалу, догнивання, а поставити питання про те, щоб ця структура була виключена з Всесвітньої ради церков, Конференції Європейських церков, тому що вона немає тепер жодного відношення до християнства. У нацистській Німеччині знайшлося 286 священників, які виступили проти війни. Так, в нацистській Німеччині постала церква для спротиву Гітлеру, так звана сповідуюча церква”, – пояснив Віктор Єленський.

  “В російській церкві не знайшлося такої течії, в російському єпископаті не знайшлося жодного голосу проти цього канібалізму. Тому я думаю, що питання про перезаснування чогось на місці московського патріархату – це абсолютно легітимна річ. І нарешті також має бути поставлене питання про санкції, персональні санкції проти патріарха кіріла, так само як існують санкції проти соловйова, проти сімоньян, всієї цієї компанії. Він цілком заслужив, щоб долучитися до цього ганебного списку”, – підсумував релігієзнавець.

  Нагадаємо, раніше речник ПЦУ вимагав накласти санкції на верхівку російської православної церкви.

  Найсвіжіше

  Популярне