Середа, 27 Вересня, 2023
Бiльше

  Митрополит Епіфаній звернувся до українського народу під час телемарафону з нагоди Дня єднання України

  Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній 16 лютого 2022 року долучився до загальнонаціонального телемарафону присвяченого Дню єднання України.

  Про це інформує офіційний сайт ПЦУ.

  У своєму слові предстоятель Української Церкви зосередив увагу на непересічному значенні єдності і молитви та неодмінній перемозі правди й справедливості, які відстоює наш народ.

  “Шановні учасники телемарафону! Український народе!

  У цей день ми з вами покликані підкреслити і засвідчити наше суспільне, державне, національне єднання, ми самі маємо краще відчути виняткове значення і силу поняття єдності. Єдність дає нам силу долати замкненість егоїзму, долати чвари та недовіру. Але водночас вона дає можливість зберігати особисту свободу і власну ідентичність, захищає від кайданів тоталітаризму.

  Ця сила настільки значима, що супротивник понад усе намагається в першу чергу, як ми бачимо, знищити саме нашу єдність. У Писанні сказано, що дім, який поділився сам у собі, не може встояти. Тому вороги шукають будь-яку шпарину, щоби вбивати туди клин протистояння.

  За роки цієї неоголошеної, але реальної війни Росії проти України, агресор намагається розпалити релігійну та національну ворожнечу, змусити українців поборювати одне одного. Ці намагання не мали успіху дотепер, і я переконаний, так буде і надалі. Бо християни, мусульмани, юдеї, вірні різних Церков й ті, хто не належать певної релігійної спільноти, але вірять у добро й правду – всі ми діти однієї України.

  Разом, в усіх куточках нашої держави та за її межами, ми постійно підносимо молитви за перемогу правди і справедливий мир, за зупинення намірів агресора, за захист для нашої країни та особливо – за наших воїнів, які зараз обороняють рідну землю. І сьогодні ми, як спільнота Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій,  у Святій Софії помолились до Бога за нашу Батьківщину, за український народ і його захисників.

  В єдності – сила народу. У ці дні випробувань ми особливо відчуваємо це. Я переконаний, що  навіть якби Москва все ж таки наважилася перейти до відкритої війни, то ми, як народ, готові  подолати і цей виклик, не даючи страху чи тим більше паніці заволодіти нашими серцями. Бо правда на нашому боці, на боці українського народу, який бореться за свій дім і свою землю, а не за чуже, бореться за свободу, а не за поневолення. А там де правда – там Божа допомога і завжди буває добро. Ми непохитно переконані, що Бог діє в історії і ніяка зла сила, ніякий новітній Ірод не зможуть перешкодити Всевишньому утверджувати мир і правду.

  Тож цінуймо, бережімо, плекаймо нашу єдність. Закликаю на український народ, на наше військо і державу Господнє благословення!”, – сказав митрополит Епіфаній.

  Найсвіжіше

  Популярне