Вівторок, 18 Червня, 2024
Бiльше

  У ПЦУ розповіли коли почнеться піст і які свята християни відзначатимуть в лютому

  Православна Церква України традиційно розповіла про свята, які християни відзначатимуть в лютому.

  1 лютого вшановуютб день пам’яті преподобного Макарія Великого, Єгипетського, який жив у IV столітті і прославився як визначний подвижник, що стояв у витоків християнського чернецтва.

  3 лютого предстоятель ПЦУ Епіфаній відзначатиме третю річницю інтронізації та 43-річчя, – йдеться на сторінці ПЦУ у Фейсбуці.

  6-го лютого християни вшановуватимуть пам’ять преподобної Ксенії, яка є прикладом доброчесного життя, а 7 лютого згадуватимуть пам’ять одного із вселенських учителів Церкви Христової, святителя Григорія Богослова, а 12-го лютого буде соборне свято вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого.

  15 лютого – велике дванадесяте свято Стрітення Господнього, яке завжди припадає на сороковий день після Різдва Христового.

  «На 26-те лютого цьогоріч випадає поминальна субота, тож підноситимемо молитви за спокій всіх від віку спочилих православних християн, отців, братів і сестер наших. А в останній день лютого розпочинається Тиждень сирний (масляний), після якого – початок Великого посту, який духовно готує нас до зустрічі світлого свята Воскресіння Христового», – підсумували в ПЦУ.

  Фото: ПЦУ

  Найсвіжіше

  Популярне