Неділя, 26 Червня, 2022
Бiльше

  Помер найстаріший єпископ Сербської Православної Церкви

  Єпископ Шабацько-Вальєвський Лаврентій (Трифунович), найстаріший єрарх Сербської православної церкви (СПЦ), помер у віці 87 років.

  Про це повідомляє газета Kurir.

  Як зазначається, єпископа було госпіталізовано до військово-медичної академії в Белграді.

  Майбутній архієрей закінчив православну духовну семінарію та богословський факультет у Белграді. У сан єродиякона був посвячений у 1958 році, а в сан єромонаха – у 1961 році. Два роки був священником церкви Ружиці на Калемегдані (Белград), потім був парохом на Купресі.

  Обраний у єпископський сан 1 червня 1967 р., висвячений 16 серпня 1967 р. у Кафедральній церкві в Белграді. Спочатку був вікарним єпископом у Белграді. У 1969 році він був призначений єпископом Західної Європи та Австралії та Нової Зеландії та інтронізований у березні 1969 року в Лондоні.

  Єпископ Лаврентій володів англійською, німецькою та російською мовами. Як представник і посланець Сербської Православної Церкви брав участь у багатьох міжцерковних зустрічах, виступав із лекціями та доповідями.

  Нагадаємо, нещодавно сербський патріарх подякував РПЦ за надані кошти для Сербської Церкви і похвалив очільника РПЦвУ Онуфрія.

  Фото: Kurir

  Найсвіжіше

  Популярне