Понеділок, 23 Травня, 2022
Бiльше

  Президент Зеленський привітав українців з Днем Соборності України

  22 січня в нашій державі відзначають 103-ю річницю від дня проголошення Універсалу про об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в соборну Україну. Цього дня 1919 року урочиста подія на Софійській площі в Києві зібрала десятки тисяч українців.

  Про це йдеться у зверненні президента Володимира Зеленського до українського народу з нагоди свята, оприлюдненому на сайті глави держави.

  “Проголошення Акта злуки – важлива сторінка в літописі державотворення, і нині, за більш ніж століття, ми розуміємо, що соборність України – це не лише про історію, це про наше сьогодення і майбутнє”, – зауважив Володимир Зеленський.

  “Цього дня ми святкуємо річницю втілення прагнень про єдність України, торжества оптимізму і віри. “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка” – ці рядки з Універсалу вкарбувалися в нашу генетичну пам’ять на віки, – запевнив він.

  Глава держави висловив впевненість, що історія України – не тільки предмет для вивчення, важливо її зрозуміти, осягнути причини дій, усвідомити їх наслідки, проаналізувати помилки, провести історичні паралелі та зробити правильні висновки. Відповісти на питання – чому так сталося, що відлік сучасної незалежної України ведеться не з 22 січня 1919 року, і як нам діяти, щоб цей відлік більше ніколи не переривався.

  “Відповідь очевидна – єдність Українського народу. Це підґрунтя наших успіхів, запорука сильної незалежної держави і відновлення її територіальної цілісності. Це принципова цінність для нас. Ми – це Україна. Україна – це ми. Виконаймо свій обов’язок перед майбутніми поколіннями – збережімо Незалежність і Соборність України. З Днем Соборності усіх! Слава Україні!”, – завершив вітальне слово президент Володимир Зеленський.

  Найсвіжіше

  Популярне