Четвер, 27 Січня, 2022
Бiльше

  Не важливо за яким календарем святкувати Різдво, а важливо який плід залишає ця подія, — екзарх Вселенського патріарха

  Екзарх Вселенського патріарха єпископ Команський Михаїл 25 грудня звершив святкову Різдвяну Літургію у стилобаті Андріївської Церкви. В стилобаті всі богослужіння звершуються за Новоюліанським календарем.

  Єпископ Михаїл закликав звертати увагу на суть свята, а не на зовнішні речі, такі як календарі. Звертати увагу на те, який відгук нашому житті залишає подія народження Христа, повідомляє Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні.

  «Різдво завжди перекликається в нашій свідомості з днем народженням. Але ми знаємо, що Різдво – це не просто день народження, це подія всесвітнього значення. Ось уже понад 2000 років Церква святкує не просто день народження Христа. Церква святкує подію. Подію таємничу, незбагненну і яку ніколи людський мозок не зможе осягти, бо поєднались дві речі, які, на перший погляд, неможливо поєднати. Бог, який є над усім світом, який немає нічого матеріального втілився і став людиною, до Якої можна було доторкнутись. Він народився не в можновладній родині, а у печері. Найбіднішій родині», – сказав у своїй проповіді єпископ Михаїл.

  «Ось так Господь діє завжди, своїм великим промислом, — додав владика, – і дуже часто люди не розуміючи, жахаються, бо для них це виглядає безумство. Здавалось, Господь повинен би був прийти у силі, у славі, у можновладстві, для того, щоб звершити свою місію. Попри те, ми бачимо, що прийшовши навіть у такий смиренний і простий спосіб, він зробив те, що його проповідь пішла по всьому світі. Церква розповсюдилась в усі кінці вселенної».

  Екзарх Вселенського патріарха нагадав, що сьогодні ми святкуємо не просто день народження Ісуса, ми сьогодні святкуємо подію Боговтілення.

  «Якщо ми святкуємо Різдво Христове, по новому календарю, тільки для того, щоб бути з усім світом, тоді Христос для нас не народився. Якщо ми святкуємо Різдво Христове за старим календарем тільки для того, щоб тримати традицію, тоді Христос для нас не народився. Якщо ми святкуємо Різдво Христове по новому календарю, тільки для того, щоб не порушувати, мовляв, святкувати Новий Рік, радянське установлення, не порушуючи посту, тоді Христос для нас не народився. Тільки тоді коли ми святкуємо Різдво Христове, тому, що народився Христос, ось тоді дійсно це Різдво», – підкреслив єпископ Михаїл.

  Він пояснив, що тільки тоді, коли народження Христа, проявляється в нашому житті, тоді народився для нас Христос.

  «Ми завжди повинні розуміти суть. Не зовнішні упаковки, не календарі, не будь-що інше. Сама суть. Христос народився. Бог прийшов в цей світ до людини, для того, щоб стати нею, освятити її, спасти її, а ми сперечаємось через календарі і інші неважливі речі», – сказав під час проповіді екзарх.

  Єпископ Команський Михаїл закликав пам’ятати, що неважливо за яким календарем святкувати Різдво – головне, який плід в нашому серці залишає ця подія.

  «Не тільки Різдво, а всі інші свята Церкви, все що ми святкуємо в Церкві – це питання до нас. Переживаємо ми це просто, як набір якихось зовнішніх літургічних форм, чи дійсно це має відгук в нашому житті і відповідно впливає на наше з вами життя. Ніколи не забуваймо про це, не втрачаймо глибинні змісти. Христос народився. Славімо Його», – підсумував екзарх Вселенського патріарха.

  Найсвіжіше

  Популярне