Середа, 6 Липня, 2022
Бiльше

  Окупанти продовжують витісняти ПЦУ з Кримського півострову: Із 45 парафій залишилось всього 7

  Російські окупанти в Криму продовжують витісняти Православну церкву України з життя українців. Усього сім парафій ПЦУ та чотири священники Української Церкви на сьогодні залишилися в окупованому Російською Федерацією Криму.

  Про кричущу ситуацію розповів юрист Регіонального центру прав людини Микола Кіккас, презентуючи результати дослідження негативного впливу держави-окупанта на українську національну ідентичність та культурну спадщину України в Криму, повідомляє qirim.news.

  Микола Кіккас розповів, що окупанти продовжують витісняти духовенство і вірян з півострова, переслідуючи їх та захоплюючи церковне майно. Причина – засудження ними російської агресії.

  «У 2014 році, з самого початку, церква (ПЦУ, – ред.) категорично засудила російську агресію і заявила у публічному просторі про те, що російську владу, окрім як тимчасовою й окупаційною сприймати вона не буде. І, відповідно, як кажуть, почалося», – пояснив Кіккас.

  «У 2014 році Православна церква України нараховувала 45 парафій на території Кримського півострову, 26 храмів, у штаті кримської єпархії було 14 священнослужителів. На сьогодні залишилося, за різними підрахунками, всього сім парафій, вісім храмових приміщень і лише чотири священнослужителі», – повідомив юрист.

  При цьому, за словами Кіккаса, є випадок, коли священник ПЦУ змушений їздити на окупований півострів, бо не може перебувати там постійно, через тиск окупаційної російської влади.

  «Священник здійснює служіння вахтовим методом, оскільки він не може залишатися на території Криму, бо не має окупаційного паспорта. Він вимушений їздити з материкової України для здійснення діяльності», – зазначив юрист.

  Гоніння ПЦУ в Криму

  Окупанти в Криму фактично змушують архієпископа ПЦУ руйнувати власні храми. Росія не хоче «сторонніх вірян» у Криму» окрім Московського патріархату.

  Посол США в ОБСЄ розкритикував рішення окупаційної влади Криму про демонтаж храму ПЦУ. Також низка правозахисних організацій зробили заяву з приводу знищення Православної церкви України у Криму. Водночас Митрополит Епіфаній засудив дії окупаційної російської влади в Криму, а Митрополит Олександр (Драбинко) закликав дати адекватну відповідь «духовному тероризму» в Криму.

  У Мінреінтеграції України заявили, що утиски Росією вірян у Криму є приводом для посилення санкцій.

  15 березня 2021 року окупаційна влада РФ в Криму вручила постанову про знесення храму ПЦУ в Євпаторії. У ПЦУ відповіли, що не зноситимуть храм.

  Найсвіжіше

  Популярне