П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  У МОЗ звинуватили РПЦвУ в поширенні антивакцинаторських настроїв

  Більшість релігійних конфесій в Україні охоче йдуть на співпрацю з МОЗ щодо вакцинації населення, і лише Московський патріархат поширює антивакцинаторські настрої. РПЦвУ не йде на комунікацію з МОЗ.

  Про це розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю «Главкому».

  «Ми помічаємо цю тенденцію (з поширенням антивакцинаторських настроїв), яка стосується Московського патріархату. Основний фокус, який є зараз в Міністерстві охорони здоров’я, – це прицільна робота зі Всеукраїнською радою церков. Уже виходила спільна заява цієї організації з МОЗ щодо необхідності вакцинації. Було декілька раундів звернень очільників і представників різних конфесій до своїх вірян щодо вакцинації. Почали запускатися центри вакцинації у самих церквах, наприклад, в УГКЦ. Тобто інші конфесії максимально долучаються до цієї кампанії, у тому числі у віддалених селах. Є пілотні проєкти: саме церкви у регіонах допомагають у тому числі під час розслідування спалахів коронавірусної хвороби. Якщо говорити стосовно Московського патріархату, то ми бачимо проблеми з ними в комунікації. Це актуальне і проблемне питання для нас», – наголосив Кузін.

  Головний санлікар також зазначив, що більшість представників релігійних конфесій зацікавлені у поширенні просвітницької інформації щодо щеплення серед вірян.

  «Рада Церков часто просить надавати їм регулярно матеріали для орієнтування вірян: зокрема інформацію, куди звертатися, як звертатися. Віряни доволі часто запитують про оновлену доказову базу ефективності вакцин або їх склад», – зазначив Кузін.

  Нагадаємо, РПЦвУ підтримала мітинг антивакцинаторів у день, коли в Україні від COVID-19 померло 720 інфікованих. Також настоятель Києво-Печерської лаври розмірковував із вірянами РПЦвУ над вакцинацією і говорив що все навколо отруєно. Натомість біля храмів ПЦУ в Запоріжжі можуть з’явитися пункти вакцинації від коронавірусу.

  Найсвіжіше

  Популярне